Broker de asigurari angajeaza consultanti financiari si coordonatori de echipe(unit manageri)

Broker de asigurari

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consultant :
-Promovarea produselor
-Identificarea potentialilor clienti

Unit Manager:
-Recrutarea si pregatirea consultantilor in vederea indeplinirii obiectivelor in ceea ce priveste cresterea numarului de client
-Coordonarea si motivarea consultantilor
-Monitorizarea si evaluarea performantelor lunar
-Evaluarea nevoilor financiare ale potentialilor clienti si gasirea celei mai bune solutii pentru ei

CERINTE

-Varsta : peste 23 ani
-Studii : medii (superioare constituie un avantaj)
-Cu/Fara experienta in asigurari
-Capacitate de lucru atat individual , cat si in echipa
-Abilitati de comunicare
-Atitudine pozitiva
-Tinuta business
-Focalizare pe atingerea obiectivelor
-Punctualitate

Unit Manager :
-Varsta : 25-55 ani
-Experienta in coordonarea unei echipe
-Spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

• Training-uri de specialitate si indrumare profesionala
• Instrumente de suport in vanzari
• Posibilitate de promovare
• Mediu de lucru placut , modern
• Beneficii financiare : Pachet salarial motivant in functie de realizarile individuale (salariu fix+bonus)
• Beneficii non-financiare : Excursii , concursuri interne motivationale

Broker international de asigurari ce are sediul central in Germania , iar in Romania isi desfasoara activitatea de 10 ani .Vinde toate tipurile de asigurari pentru companii de top precum Allianz Tiriac,Generali ,Signal Iduna , ING,BCR,Asirom ,Groupama,UNIQA etc.