AREA SALES MANAGER PHARMA RETAIL

MEDIPLUS EXIM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- aplica politica generala si specifica de vanzari a companiei si o adapteaza la realitatile concrete ale pietei
- coordoneaza si gestioneaza personalul din subordinea sa
- propune si implementeaza rute zilnice de vizitare a clientilor in functie de necesitati, oportunitati sau urgente
mentine si dezvolta relatii de afaceri cu clientii existenti si participa la identificarea celor potentiali
- stabileste obiective lunare si/sau trimestriale, conform cerintelor managementului.

CERINTE

- absolvent studii superioare
- minim 12 luni experienta in vanzari Pharma
- excelente abilitati de comunicare, negociere si management
- orientare spre clienti/rezultate
- persoana dinamica, cu spirit de echipa
- cunostinte de limba engleza (nivel mediu), cunostinte avansate de operare PC (World, Excel)
- permis de conducere categoria B, disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant si posibilitatea dezvoltarii profesionale intr-un mediu tanar si dinamic.

Mediplus Exim SRL este cel mai mare distribuitor de medicamente din Romania si este parte componenta a grupului A&D Pharma alaturi de o puternica retea de farmacii, Sensiblu SRL.