Agent vanzari Publicitate

3 MEDIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective principale:
Realizarea targetului de vanzare alocat
Marirea numarului de clienti noi
Servisarea clientilor existenti.

Activitati:
Creeaza si dezvolta relatii cu clientii
Deruleaza proiecte pentru clientii actuali
Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali
Isi planifica activitatea de vanzare
Participa la sedintele de vanzare saptamanale
Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali
Aduna informatii despre concurenta si clientii lor

CERINTE

Facultate - de preferat
Experienta in vanzari B2B minim 1 an - de preferat
Cunostinte PC: Word, Excel
Carnet de conducere (B) - de preferat
Aspect profesional - business

Profilul candidatului ideal:
Abilitatea de a aplica cu strictete Procedurile de Vanzare 3 Media (veti fi instruiti in acest sens)
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
Abilitati de a stabili relatii cu oamenii
Abilitati de analiza si planificare
Inteligent
Personalitate deschisa - sa relationeze usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute
Atitudine de vanzator, orientata spre clienti: identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor
Personalitate puternica, valori stabile, dornic sa invete lucruri noi
Orientat spre construirea unei cariere
Foarte muncitor, rezistent la stress
Are abilitatea de a-si atinge obiectivele - bun manager de proiect
Om de echipa
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii
Creativ, cu initiative
Dinamic, energic, disponibil sa calatoreasca
Optimist, psihic excelent, stare de sanatate impecabila
Fara obligatii personale (studii de continuat, familie solicitanta sau cu probleme, o slujba secundara, actionar intr-o afacere, etc.)
Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.
Referinte impecabile de la locurile de munca anterioare

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil in functie de experienta - pachet salarial competitiv.
Carte de munca
Autoturism de serviciu, dupa perioada de proba
Telefon mobil
Conditii de lucru occidentale (birou modern, PC, etc.)
Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere, etc.
Posibilitati reale de dezvoltare profesionala.

Servicii complete de publicitate: creatie, materiale promotionale, materiale tiparite, publicitate outdoor. Creare si derulare campanii de publicitate; creare identitate; administrare cont reclama...

Dezvoltare permanenta de proiecte media inovative!