Tehnician IT - Help Desk

MAIRON

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigura suportul tehnic pentru toti utilizatorii de PC-uri
• Mentenanta la nivel fizic si logic pentru reteaua de date voce
• Mentenanta hardware a statiilor de lucru (inlocuire componente defecte, curatare periodica)
• Mentenanta sistemului CCTV si control acces la nivel fizic (ex. curatare periodica a camerelor video, etc)
• Instaleaza sistemele de operare pe statiile de lucru si depanarea software
• Asigura suport pentru utilizatori in ceea ce priveste utilizarea pachetului Microsoft Office
• Comunica permanent cu dep. IT Galati in legatura cu problemele identificate
• Asigura buna functionare a echipamentelor din camera tehnica IT
• Mentine legatura cu furnizorii de servicii de Internet locali in vederea remedierii intreruperilor de furnizare a serviciului de Internet
• Propune solutii de imbunatatire a activitatii IT

CERINTE

• Cunostinte generale: PC, Imprimante multifunctionale, retele TCP/IP cunostinte medii, sisteme telefonice(optional) cablare structurata cat5e-6 (Fibra Optica – optional), PoE, NAT.
• Cunostinte de depanare PC software la nivel mediu
• Foarte apreciate cunostinte de Linux / XP/server2008 / configurare si mentenanta sistem de CCTV si control acces.
• Instalarea si configurarea AP wireless, switch-uri cu management
• Cunoasterea pachetului Microsoft Office abilitati de lucru cu acesta (foarte bune)
• Cunostinte minime de electrotehnica
• Experienta in domeniul IT
• Abilitati de comunicare si instruire personal

BENEFICII OFERITE

• Mediu de lucru agreabil, in cadrul unei echipe tinere si puternice

Distributie si procesare de produse metalurgice (tabla, profile, teava, otel beton, oteluri inoxidabile, oteluri cu destinatie speciala). Productie teava sudata, debitare tabla groasa cu oxigaz si plasma, debitare si fasiere tabla subtire, fasonare otel beton din colaci si din bare, carcasare. Comert produse petroliere si ingrasaminte chimice. Comert exterior, transport.
- Marcile reprezentate: MAIRON
- Provenienta capital: Romanesc

Site-urile firmei:
www.mairon.ro si www.mairon-tubes.ro