Operator Evidenta Avizare-GAESTI

MAIRON

Job expirat

RESPONSABILITATI

- tine evidenta stocurilor;
- inregistreaza sistematic si cronologic in WizCount datele privind stocurile;
- verifica toate documentele inclusiv cele vamale la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante;
- inregistreaza intrarile de produse si materiale aferente activitatii de productie desfasurate;
- efectueaza periodic inventare si determina diferentele dintre stocul scriptic si stocul faptic;
- asigura transmiterea documentelor in timp util catre departamentele implicate in procesul de expediere/facturare marfa;
- verifica dispozitia de livrare (DL) emisa de catre serviciul Desfacere;
- opereaza in fise de magazie miscarile de stocuri: de materii prime, marfuri, materiale consumabile;

CERINTE

- studii medii / superioare de natura economica sau tehnica;
- bune cunostinte de contabilitate primara (facturi, chitante, avize, NIR);
- experienta de minim 6 luni pe un post similar sau conex (contabil, gestionar);
- persoana organizata, responsabila, cu o foarte buna capacitate de concentrare, atentie distributiva si rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

posibilitatea dezvoltarii profesionale in cadrul unei companii de renume.

Distributie si procesare produse metalurgice (tabla, profile, tevi, inox, oteluri speciale) fasonare otel beton din colaci si din bare, comert exterior, transport.
- Marcile reprezentate: MAIRON
- Provenienta capital: Romanesc
- Actionariat: Diverse

Site-ul firmei:
www.mairon.ro