INGINER PROIECTANT DEPARTAMENTUL PROIECTARE SISTEME DE RACIRE

S.C. ARCTIC S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Elaboreaza documentatia sistemelor de racire pentru produsele noi sau modernizate;
-Intocmeste calculele necesare pentru justificarea solutiilor constructive adoptate;
-Asigura asistenta tehnica la executia prototipurilor in laboratorul frigotehnic.

CERINTE

-Absolvent de Facultate tehnica, de preferinta profil Electromecanic;
-Bune cunostinte de proiectare 3 D, cunostintele de LabView constituie un avantaj;
-Cunosterea peste medie a limbii engleze;
-Capacitate de asimilare si disponibiliate de a dobandi cunostinte noi;
-Imaginatie si atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

-Oferta salariala motivanta.

Arctic este cel mai mare producator autohton de aparatura electrocasnica si liderul industriei de profil din Romania.
Infiintata in anul 1968, compania a fost preluata in 2002 de grupul Arcelik, initiatorul unora dintre cele mai dinamice schimbari din istoria companiei. Arcelik A.S., cea mai mare corporatie industriala din sectorul privat din Turcia, se situeaza intre cei mai importanti 3 producatori europeni de aparate electrocasnice.
Arctic a beneficiat de o investitie de 35 milioane euro si detine in prezent o cota de piata de 31.7%