INGINER MECANIC-SEF SECTIE

MAIRON

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea activitatii fabricii de teava sudata in scopul concretizarii programului de productie;
Asigurarea indeplinirii cantitative si calitative a programului de productie la termenele prevazute;
Supravegherea si asigurarea respectarii instructiunilor, procedurilor si tehnologiilor de lucru, precum si a normelor de calitate in functie de cerintele interne si ale clientilor;
Urmarirea regulata a fluxului de productie, constatarea neconcordantelor, analiza cauzelor si dispunerea de masuri de remediere;
Intocmirea situatiilor la zi privind comenzile, stocurile din depozit, restantele din productie, restantele la livrari, situatia aprovizionarilor;
Coordonarea, initierea si instruirea personalului din subordine;
Evaluarea periodica a personalului din subordine si motivarea acestuia ;
Raportarea catre management a situatiilor periodice stabilite, precum si a celor cerute punctual.

CERINTE

Studii superioare tehnice profil mecanic/utilaje tehnologice.
Minim 5 ani experienta ca inginer mecanic si 3 ani in coordonarea unei activitati
Experienta intr-o pozitie similara constituie avantaj
Cunostinte bune de operare PC;
Gandire logica, bune abilitati de comunicare, capacitate de adaptare la situatii noi, organizare si coordonare;
Disponibilitate/Capacitate de a lucra in regim de efort prelungit

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, oportunitatea unei cariere in cadrul unei companii de renume.

Distributie si procesare produse metalurgice (tabla, profile, tevi, inox, oteluri speciale) fasonare otel beton din colaci si din bare, comert exterior, transport.
- Marcile reprezentate: MAIRON
- Provenienta capital: Romanesc
- Actionariat: Diverse