Tehnician-Profesor Electricitate,Electrotehnica,Energetica (Aplicate)

LD DIDACTIC GMBH

Job expirat

RESPONSABILITATI

In cadrul unui proiect international de cooperare, in colaborare cu
Banca Mondiala pentru Dezvoltare, recrutam URGENT pentru GABON (contract German) :

"Tehnician-Profesor electricitate-electrotehnica-energetica"

- absolvent de invatamant superior/mediu (profil instalatii electrice, electrotehnic, electroenergetic),
- experienta relevanta de minim 3 ani ( in practica manuala ),
- permis de conducere B obligatoriu
- capabil sa impartaseasca cunostiintele sale personalului didactic Gabonez
(TRAIN THE TRAINER ),
- bun cunoscator al materialelor, dispozitivelor si echipamentelor electrice-electrotehnice,
- cunostiinte bune Ms-Office,
- dorinta puternica de dezvoltare, perfectionare si afirmare profesionala,
- bune abilitati de comunicare, organizare, analiza si sinteza, operativitate in
rezolvarea problemelor;
- sa aveti o formatie sau experienta didactica de minim 2 ani CONDITIE
OBLIGATORIE,
- limba franceza nivel cel putin mediu,
- limba engleza tehnica,
- persoana deschisa spre international, cu o buna cultura generala, non-xenofoba,
diplomata si descurcareata.

CERINTE

- capabil sa stabiliti un program de curs,
- cunostiintele si practica in intretinerea ( din punct de vedere electric ) instalatiilor
sanitare, termice, de climatizare si de tratare a aerului - constituie avantaj
- montare si pune in functiune echipamente electrice pentru constructii civile si
industriale,
-executia lucrarile de trasee si cablare ale instalatiilor electrice ( in constructii ) conform proiectului elaborat de architect ( prize, intrerupatoare, centrala termica, etc.),
- efectuarea de lucrari electrice, conexiuni, tragere cabluri, montaj tablouri si echipamente
- instalare si intretinerea sistemelor de securitate (sisteme de alarma la efractie si la incendiu, sisteme de supraveghere video, sisteme de control acces, sisteme de interfonie si telefonie, retele de calculatoare, sisteme de comunicatie,etc.)…
- munca in echipa
- folosirea documentatiilor de instalare si programare in limba franceza si engleza.

BENEFICII OFERITE

- transportul avion dus-intors asigurat,
- o data pe an ( concediu ) transport asigurat clasa economica,
- 30 zile lucratoare/an ( total 45 zile ),
- asigurarile : sanatate, deces, expatriere platite,
- masina de serviciu in Gabon ( inclus combustibil, asigurare Casco, taxe ),
- apartament de serviciu mobilat si utilat,
- laptop,
- telefon de serviciu pentru convorbiri locale,
- prima pentru cumparare material didactic ( contra chitante ) (1 buc.),
- prima de expatriere si instalare gabon, ( 1 buc.),
- birou echipat cu toate materialele moderne de curs si comunicatie.

Salariul : intre 2000 si 2500€/luna in functie de competenta, + prima de sfarsit de an : un salariu complet
Regim de lucru : 40 ore/saptamana,
Durata 24 luni,
Tip de contract : durata determinata/Perioada de proba : 3 luni.

Stagiu de instruire in Germania, Austria, Italia : 3 saptamani,
Plecare Gabon : Decembrie 2007.

ATENTIE : PRESELECTIA CANDIDATILOR RETINUTI SE VA FACE TELEFONIC IN LIMBA FRANCEZA.
SELECTIE FINALA LA BUCURESTI IMPREUNA CU REPREZENTANTII COMPANIEI DIN GERMANIA.

Pentru alte informatii:

Mihail ZUGRAVU

Responsable Projet Gabon
LD Didactic GMBH - Allemagne

Courriel : mihail.zugravu@hotmail.com
GSM : 0032.475.638.769