work and travel Franta

4Future

Job expirat

RESPONSABILITATI

Work and Travel Franta se adreseaza tuturor studentilor cu varsta intre 18 si 35 ani care pot obtine Cardul ISIC si este creat special pentru cei care doresc sa lucreze in Franta pe perioada vacantei de vara. Ai astfel posibilitatea de a aplica pentru cele doua programe in functie de dorinta de a lucra doua-trei luni in timpul verii.

CERINTE

Programe:

1. Programul Self-Service Placement

Se adreseaza studentilor care vor sa lucreze pe teritoriul Frantei pe o perioada de 2-3 luni in timpul vacantei de vara. Aplicantii isi gasesc singuri locul de munca, firma fraceza se va ocupa de depunerea actelor oficiale si inregistrarea contractului de munca.
Posturile pot fi in domeniul hotelier, catering, servicii, agricultura sau vanzari iar salarul minim oferit este de 9,40 euro/ora.
Aplicantul va trebui sa dovedeasca cunoasterea limbii franceze la nivel mediu, plasarea lui realizandu-se si in functie de cunostintele lingvistice.

2. Programul JOB

Se adreseaza studentilor care vor sa lucreze pe teritoriul Frantei pe o perioada de 2-3 luni in timpul vacantei de vara. Se va gasi aplicantului un loc de munca prin programarea la interviuri dupa momentul sosirii in Franta sau inainte de plecarea din tara.
Posturile pot fi in domeniul hotelier, servicii, catering, agricultura sau vanzari iar salarul minim oferit este de 9,40 euro/ora.
Programul are doua optiuni:

- Plasare standard
2-3 luni, 30 – 40 ore pe saptamana, salar 9,40 euro/ora fara cazare sau masa (1425,67 euro brut sau 1118,36 euro net/luna)

- Plasare in hoteluri din sudul Frantei
2-3 luni, salar 436,5 net/luna, cazare si masa gratuite din partea angajatorului.

Costurile programelor

• Studenti romani

Taxa programului - 605 euro - din care 200 euro se platesc la depunerea dosarului

Taxa programului - 860 euro - din care 200 euro se platesc la depunerea dosarului

• Studenti din Rep. Moldova care nu au nevoie de viza

BENEFICII OFERITE

Etapele programelor

1. Aplicantul va completa formularul de programare la un interviu on line pe siteul firmei 4 Future sau va contacta direct echipa firmei 4 Future
2. Aplicantul va primi toate informatiile legate de program si actele necesare inscrierii.
3. Completarea formularelor si trimiterea lor la firma 4 Future, impreuna cu taxa de 200 euro.
4. Verificarea actelor de catre 4 Future si trimiterea lor in Franta.
5. Se va realiza un interviu telefonic cu aplicantii in vederea stabilirii nivelului de cunoastere a limbii franceze. Interviul va fi sustinul de colaboratorii din Franta,s e va face on line - Skype sau Yahoo Messenger, si va dura aprox 20 minute.
6. Aplicatia studentului va fi trimisa angajatorilor din Franta
7. Dupa confirmarea acceptarii aplicantul va plati comisionul firmei 4 Future
8. 4Future va rezerva biletul de calatorie si asigurarea medicala pe perioada contractului, in numele aplicantului.
9. Plecarea in Franta.

DESCRIEREA FIRMEI

Firma plasare forta de munca,Birou de traduceri