RECEPTIONERE si CAMERISTE - FRANTA

INTERIM ACTING EUROPE S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Profil de poste pour Réceptionniste:
- Personne responsable de la qualité de réception et suivi de la qualité chambre;
- Application des critères mise en place par le chaîne d'hôtel;
- Applique la politique commerciale mise en place par le chaîne d'hôtel;
- Responsable du suivi débiteur;
- Responsable de la réservation;
- Responsable de la gestion des groupes;
- Responsable du courrier et factures incombant à l’hébergement;
- Travaillant en étroite collaboration avec des collègues à la réception, bar-restaurant, etc. (horaires, news, facturation chambre).

Profilul postului de Camerista hotel:

- sa curete camerele, holurile si alte incaperi folosind echipamentul din dotare;
- asigura si mentine curatenia pe intreaga suprafata de activitate alocata;
- prestarea serviciilor de curatenie zilnica sau ocazionala, in conformitate cu graficul stabilit de fiecare unitate hoteliera;
- desfasurarea unor activitati conexe in departamentele din cadrul hotelului, in functie de necesitatile si specificul hotelului.

CERINTE

- Experienta minim 2 ani pe un post similar;

- Persoana serioasa, loiala, cinstita;
- Discreta, constiincioasa, organizata si punctuala;
- Limba franceza - nivel mediu, obligatoriu.

BENEFICII OFERITE

- Contracte de munca pe perioade de 3 – 6 luni cu posibilitate de prelungire;
- Salariu motivant;
- Cazare asigurata gratuit de angajator;
- Transport asigurat;
- Asigurare medicala;
- Angajare imediata.
NU SE PERCEP COMISIOANE!!!

Interim Acting Europe este o companie specializata in domeniul recrutarii si leasingului de personal calificat pentru piata de munca interna si din strainatate, autorizata de Ministerul Muncii, Familiei si Protectiei Sociale.