Post de MEDICINA MUNCII în regiunea Midi- Pyrénées(sud TOULOUSE)

P&P CONSEIL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asociație de medicina muncii, în regiunea Midi-Pyrénées, caută un medic specialist în medicina muncii. Aceasta se află la 45 de minute distanță de orașul Toulouse, spre sud, aproape de pistele de ski și de Marea Mediterana. Securitatea și calitatea vieții la fel ca și clima sunt puncte forte în această regiune (natură, munți, râuri, lacuri).

Descrierea asociației:

-Din 2014 au sub supraveghere aproximativ 24 000 de salariați;

-Serviciu medical divizat în 4 centre și compus din 5 medici specialiști în medicina muncii, 5 asistenți specialiști în medicina muncii, 2 asistenți specialiști IPRP (Intervenants Prévention des Risques Professionnels) și 7 asistenți medicali;

CERINTE

Diplomă în medicina muncii eliberată de o țară a Uniunii Europene;

Competențe tehnice: cunoașterea legislației franceze cu privire la medicina muncii;

Înscris sau inscriptibil la Ordinul Medicilor din Franta;

Un bun nivel al limbii franceze este necesar

P&P Conseil este o societate de consultanta si recrutare medicala, cu sediul in Paris