Operator - programator Strung CNC

Tjobs SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru o cunoscuta firma din Franta specializata in prelucrarea pieselor mecanice de dimensiuni medii si mari (pentru sectoarele militar, aeronautic, nuclear, pneumatic si altele) cautam operator-programator pe strung CNC.

Resposabilitati:
Citirea planurilor
Montarea si prereglarea instrumentelor/uneltelor.
Montarea si prereglarea pieselor pe masina.
Programarea piesei facuta prin program Sce, dar si cunoasterea programului ISO.
Interventia pe program pentru definitivarea conditiilor de taiere si optimizarea productivitatii.
Cunoasterea limbajului CNC NUM 1060 sau Heidenhain este un plus.
Controlul piesei in cursul productiei si piesa finita – autocontrol.
Manipularea cu podul rulant a greutatilor mari (de la 500 kg la 5T)

CERINTE

Cunoasterea limbii franceze la nivel comunicativ
Experienta de la 5 la 10 ani cu strung paralel
Seriozitate, rigoare, asiduitate, dorinta lucrului bine facut, autonomie

BENEFICII OFERITE

Salariu: 1900 – 2000 euro/net;
Transportul si cazarea sunt asigurate;

NU PERCEPEM COMISIOANE!

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.