Operator CNC Strung PUMA

TjobsRecruit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru o companie din Franta cautam Operatori CNC pe strung PUMA
Se cauta persoane care sa aiba cunostinte foarte bune de prelucrare, care sa cunoasca programarea utilajele si sa fie autonome.

Se cauta candidati care sa stie:

Operare pe 2 strunguri CNC Puma cu 3 si cu 4 axe
Gradul de acuratete folosit este intre 0 - 3 si 0 - 4 microni
Se produc piese pentru mai multe industrii ( agroalimentara, feroviara, aeronautica)
Materialele cu care se lucreaza sunt: fonta, otel, aluminiu, bronz si inox
Se produc serii mici si mijlocii de la 1 la 200 de piese, dar si serii unicate – in functie de cerintele clientului

CERINTE

Studii: Scoala profesională
Permis de conducere : categoria B: minim o luna
Experienta minim 5 ani pe o pozitie similara
Cunostinte de limba Franceza/Engleza – la nivel conversational
Cunostinte in interpretare desen tehnic
Cunostinte ISO
Cunostinte in utilizarea mijloacelor de masurare : subler, micrometru, alezometru.

BENEFICII OFERITE

NU PERCEPEM COMISIOANE!

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.