Nefrolog - Franta (Drôme)

jobkompas s.r.o.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Spitalul mare judetean (cca. 720 paturi, 23 sectii) se afla la o distanta de 100 km la sud de la Lyon. Spitalul primeste cca. 20 000 pacienti stationari anual.
In clinica moderna de nefrologie dorim sa angajam cel tarziu pana la data de 1.7.2008 nefrolog cu experienta.
Pe clinica de medicina interna se afla si nefrogie. Centru de dializa (ora 8,00 - 20,00).

CERINTE

1. Nivel de lb. franceza avansat
2. Atestat din ginecologie si obsterica conform Constitutiei Europene
3. Personalitate individuala, responsabila si capabila de a se adapta si a munci in echipa

BENEFICII OFERITE

a. contract de munca de lunga durata
b. 35 ore de lucru pe saptamana
c. 30 de zile de concediu
d. 20 zile de concediu platit ( in totalitate 9 saptamani de concediu)
e. colectiv simpatic, necomplicat fara ierarhie medicului director
f. recompensa interesanta cu posibilitate de educare initiala si urmatoare (15 zile)
g. posibilitate de formare profesionala
h. 3 luni cazare gratuita, ulterior ajutor la cautarea locuintei potrivite si ajutor la integrarea in mediul francez
i. imbunatatirea cunostintelor Dv. de limba franceza prin intermediul cursului special, medical de limba franceza individual si intensiv, gratuit in Paris, incadrat in timp de lucru.

Agentia de plasare JOBKOMPAS in colaborare cu agentia de consultanta NACHTWEY Interational s.a.s. din Franta se ocupa deja de multi ani de recrutarea si plasarea medicilor din Europa de est.