Medici specialisti in medicina muncii ALSACIA

Business Activ Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

2 Medici specialisti in medicina muncii intr-o asociatie interentreprise din regiunea ALSACIA.

Detaliile postului:

Post de medic titular, full-time, in contract pe durata nedeterminata (perioada de proba reglementara de 4 luni, perioada in care medicul va fi format dupa legislatia franceza in materie de medicina muncii. Perioada de formare include de asemenea familiarizarea cu sistemul francez de securitate sociala, 10 zile de formare AFOMETRA (in cadrul unei asociatii de formare a medicilor de medicina muncii), precum si 4 zile de formare pentru utilizarea profesionala a programelor informatice de lucru.

Statut de medic in regim "cadre"

Salariu conform grilei CISME in vigoare Salariul propus intre 3700-4000 net/lun in functie de rezultatele obtinute si de experienta.

Exista si un al 13-lea salariu.

Timpul de lucru: 35 ore /saptamana.
Concediu: in fiecare luna, medicul acumuleaza 2, 5 zile de concediu, conform codului muncii din Franta

Activitatea: pacienti din toate ariile de activitate, inafara de BTP si MAS

E necesar un vehicul pentru deplasarile profesionale (deplasarile vor fi decontate)

CERINTE

Diploma de medicina generala si diploma de specialitate in medicina muncii
Certificate de conformitate
Franceza la nivel B1
Experienta e un plus dar nu e obligatorie
Dorinta de instalare in Franta

Daca doriti mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati.

Business Activ Consult este o firma de consultanta in domeniul afacerilor si resurselor umane.

Serviciile noastre sunt special concepute pentru a se adapta tuturor solicitarilor intr-o piata in continua dezvoltare in care concurenta este din ce in ce mai acerba iar nevoia promovarii valorilor este in continua crestere.