Medici geriatri pentru clinica din Franta

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clinica franceza, situata intr-un oras de peste 55.000 de locuitori din nord-estul Frantei, angajeaza 2 medici specializati pe geriatrie.

Clinica dispune de peste 900 de paturi, aflate in sectii diferite: sectii medicale, neonatologie, chirurgie, obstetrica- ginecologie, spitalizare de scurta durata urgente, diagnostic rapid in pediatrie, observatii si readaptare, ingriijiri de lunga durata si centrul de persoane in varsta.

Misiunile celor doi medici sunt diferite:
1) – responsabilitate asupra pacientilor peste 75 de ani;
- explorarea si tratarea factorilor de co-morbiditate;
- stabilizarea functiilor vitale;
- intretinerea si recastigarea autonomiei si independentei pacientului;
- intretinerea socializarii;
- pregatirea si acordarea de sprijin in reintegrarea familala si sociala a persoanelor in varsta;
- educatia apartinatorilor cu privire la masuri de preventie si indicatii terapeutice.

2) - raspunde de pacientii cu varste peste 75 de ani;
- depisteaza fragilitatile si previne deficientele pacientilor;
- realizeaza o evaluare globala si individuala, din punct de vedere medico – psiho -social;
- pune diagnostic si realizeaza tratamente care nu sunt posibile in ambulatoriu.

CERINTE

- cunostinte de limba franceza cel putin nivel mediu;
- certificat de medic specialist geriatru;
- dorinta de a lucra in Franta cel putin pentru un an;
- competente organizationale si manageriale;
- capacitatea de a anima intalniri;
- spirit de initiativa;
- cunostinte informatice, programele Word, Excel si Power Point.

BENEFICII OFERITE

Daca sunteti unul dintre medicii potriviti criteriilor de mai sus sau daca aveti intrebari cu raspunsurile carora va putem ajuta, asteptam CV-ul dumneavoastra in limba franceza sau in limba romana.

Daca din anumite motive, acest anunt nu este pentru dumneavoastra, poate aveti prieteni/ cunostinte/ colegi care s-ar bucura sa afle aceasta informatie.
Va multumim pentru ca o veti impartasi cu dumnealor!

In aceeasi clinica exista posturi vacante de medici pe specializarile: Anestezie si Terapie Intensiva, Medicina de Urgenta, Endocrinologie.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.