Medici Franta-Program gratuit !

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Va oferim acum posibilitatea sa lucrati in domeniul medical pentru clinici si spitale in Franta. Este nevoie de urmatorele tipuri de medici:
medic gastroenterolog
medic cardiolog
medic nefrolog
medic pneumolog
medic pediatru
medicina muncii
medic generalist / de familie

Acest program este gratuit pentru aplicanti!

Nu exista taxe sau comision de plasare!

CERINTE

Nivel B2 de comunicare orala pentru limba franceza .

In Franta medicii nu aunevoie de nici o diploma de recunoastere a limbii (TEF), dar au nevoie de cunoasterea ei cel putin laun nivel mediu scris/vorbit sau avansat (psihiatri, medicii de medicina muncii). Va exista un interviu cu angajatorul si cu comisia de la Ordinul Medicilor.

· Studii finalizate in domeniul medical;

· Diplomele si documentele justificative sa fie traduse in limba franceza si legalizate - serviciu oferit de biroul nostru de traduceri la un pret redus;

· Varsta maxima de 50 de ani; aspect fizic placut si stare de sanatate buna;

· Posibilitatea de a emigra in Franta, impreuna cu familia;

· Posibilitatea pentru specializare suplimentara in Franta.

Pot aplica:

· Medici specialisti;

Doctori de top cu diploma (nivel 2 de atestare / calificare)

BENEFICII OFERITE

Salarul se negociaza cu angajatorul in functie de experienta si specializare. Contactati-ne pentru detalii! Salarile sunt cuprinse intre 2300€ net (praticien attaché) si 3600-4000 € net (praticien contractuel) in spitalele publice.
* Se asigura asistenta in vederea intregrarii familiei

Dupa trimiterea dosarului catre firma noastra, aplicantii vor fi contactati telefonic pentru a discuta conditiile de plasare si detaliile programului. Interviul de aplicare va fi realizat de catre firma din Romania si de catre partenerii din Franta.

Persoanele care nu au inca cunostinte de limba nivel B2, pot aplica din timp pentru a avea prioritate in baza de date in momentul in care obtin si cunostintele de limba necesare.

Atentie!

Aplicantii nu vor avea nicio obligatie financiara catre firma de plasare, intreg procesul fiind GRATUIT!