MEDICI DE MEDICINA MUNCII IN SERVICII DE PREVENTIE IN FRANTA

Medicis Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Medicis Consult, cabinet specilizat in consiliere in recrutare medicala, infiintat la Paris in anul 2009, propune contracte pentru MEDICI DE MUNCA, in regim salariat, in servicii de preventie din Franta.

Pana in prezent, cabinetul nostru a intermediat peste 100 de contracte pentru medici de munca din mai multe tari din Europa. Avem in portofoliul nostru de clienti importante servicii de preventie, printre care si cel mai mare din toata Franta, aflat la Paris.

Programul de lucru variaza intre 35 si 40H/sapt
Salariile variaza intre 4500 si 5300 euro NET /luna (medic debutant) si intre 5000 si 6500 euro NET/luna (medic experimentat).

Se ofera si cursuri de limba franceza, asigurare medicala pt familie, tikete de masa, formare in materie de legislatie (aptitudine/inaptitudine), diverse proceduri de reclasare a salariatilor, salariatii cu handicap, etc.

Se ofera diverse posibilitati de formare medicala continua (congrese, conferinte, cursuri de supraspecializare, etc).

OFERTE DISPONIBILE:
Paris (si regiunea pariziana)
Valea Loarei
Alsacia (Strasbourg)
Aquitaine (la 1H de Bordeaux)
Orasul PAU (intreprindere privata)

CERINTE

Medic specialist sau rezident in Medicina Muncii
Limba franceza medie sau posibilitatea de a lua un curs

BENEFICII OFERITE

Recunoasterea experientei in specialitate
Recunoasterea unei parti din experienta ca medic generalist
Tikete de masa, asigurare medicala de familie, suport pt gasirea unei locuinte, pentru inscrierea la Ordinul medicilor.
Cabinetul nostru va asigura cazarea la hotel pe durata vizitei in Franta + biletul de tren.

Va insotim pe durata interviului de angajare si va punem in legatura cu medici romani deja instalati in Franta.

Cabinet francez de selectie si plasare de medici romani in Franta, aflat la Paris. Nu percepem comision de colaborare candidatilor. Pentru interviul de angajare, asiguram transportul in tren si cazarea.

www.medicis-consult.com