MEDICI DE FAMILIE IN FRANTA - REGIM LIBERAL

Medicis Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIERE JOB:

Activitate in liberal in cabinet individual, administrarea unei clientele existente, relationare cu organismele competente. Activitate de medic de familie (consultatii, retete, trimitere specialist, etc)
Posturi in toate regiunile Frantei, in comunitati rurale de cel putin 3000 de locuitori.

OFERTA :

- Cabinet medical pus la dispozitie de primarie
- Locuinta asigurata de catre primarie (gratuitate la chirie pentru primele luni)
- Formare profesionala asistata(sub coordonarea unui medic generalist)
- Remuneratie in functie de numarul de clienti si de natura consultatiilor efectuate (un medic generalist in Franta cistiga cel putin intre 5000 € si 10 000 net/luna)
- Exista posibilitatea suplimentarii tarifelor consultatiilor, stabilite de obicei prin conventia cu Casa de Asigurari de Sanatate (« dépassement d’honoraires »)
- Echipament medical asigurat GRATUIT
- Asistenta din partea Primariei locale in demersurile administrative

MEDICII INTERESATI NE POT CONTACTA LA NUMARUL DE TELEFON 0033 6 89 49 79 53 SAU LA ADRESA DE MAIL : a.cusnir@medicis-consult.com.

CERINTE

Diploma de Medicina generala
Diploma de specialitate Medicina de familie
NIVEL AVANSAT DE LIMBA FRANCEZA SI CUNOASTEREA TERMINOLOGIEI MEDICALE IN LIMBA FRANCEZA
EXPERIENTA IN SPECIALITATE ESTE NECESARA

Certificate de conformitate de la Ministerul Sanatatii din Romania

Motivatie de a lucra in Franta si de a se integra in viata unei comunitati

Capacitate de adaptare, flexibilitate, sociabilitate

Abilitati de comunicare

Seriozitate

BENEFICII OFERITE

COLABORAREA CU MEDICIS CONSULT
Gratuitatea colaborarii cu cabinetul nostru
Detalii clare despre oferta/regiune
Ajutor la negocierea cu angajatorul
Va asiguram gratuit transportul cu trenul pe teritoriul Frantei
Cazare gratuita pe durata interviului de angajare
Asistenta pe intreaga perioada a inscrierii la Colegiul Medicilor din Franta

Cabinet francez de selectie si plasare de medici romani in Franta, aflat la Paris. Nu percepem comision de colaborare candidatilor. Pentru interviul de angajare, asiguram transportul in tren si cazarea.

www.medicis-consult.com