Medici, Asistente,Kinetoterapeuti, PENTRU FRANTA

SMART MEDIA PROJECT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

EXTEREA este împuternicită de către instituțiile de sănătate publice si private pentru a le ajuta în politica de recrutare a personalului de înaltă calificare din domeniul medical (medici generaliști, urgentiști si specialiști) și paramedical (asistente medicale, kinetoterapeuţi, radiologi)
Sistemul de management stabilit de Exterea pentru clienti , este conceput pentru a urma procesul de recrutare, obținerea echivalenței și autorizației de munca, formarea lingvistica și integrarea profesioniștilor în țara de primire.
Candidații sunt sprijiniți de către reprezentanții EXTEREA în Polonia (Cracovia), în Ungaria (Budapesta) și în România (București). Sosirea lor în Franța este organizată de catre biroul din Paris.
În cei patru ani de existență, Exterea a recrutat mai mult de 350 de profesioniști pentru 80 de instituții de sănătate din Franţa.

Specializari cautate:
- medic generalist;
- medic chirurg in orce specializare;
- medic pediatrie;
- medici stomatologi;
- kinetoterapeuti;
- absolventi farmacie;
- asistente medicale;
- infirmiere.

CERINTE

- Limba franceza nivel conversational;
- Dorinta de a lucra in Franta;
- CV cu toate specializarile si realizarile avute pana in prezent;
- CV in limba franceza;
- O poza;

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
- Salarii foarte atractive. Prin conventia civila din Franta spitalele si clinicile private nu au voie sa faca vro diferenta intre persoanele care vin din zona Uniunii Europene si persoanele care sunt nascute in Franta (exemplu asistente de la 1460 euro)
- Plecarea se face foarte rapid de la alegerea cv-ului maxim 1 luna;
- Candidatului nu i se percep absolut nici o taxa: compania franceza plateste tot:
• avion
• curs franceza in Romania si in Franta;
• traducerea actelor;
• deplasare de la aeroport la spital si la locul de cazare;
- In momentul acceptarii, candidatul stie in ce spital va merge, si care este salariul;

DESCRIEREA FIRMEI

DESPRE NOI:
Smart Media Project SRL, firma specializata in Management-ul Resurselor Umane.
PRINCIPIILE de BAZA dupa care ne ghidam in activitatea noastra:
- Calitatea;
- Seriozitatea;
- Profesionalismul;
- Experienta;
- Obiectivitatea;
- Confidentialitatea datelor;
- Responsabilitate in fata Angajatorului;
- Personalizarea si adaptabilitatea in raport cu problemele si cerintele Angajatorului.
SERVICII OFERITE:
- Recrutare, selectie si evaluare de personal;
- Consultanta sin Managementul Resurselor Umane.
ECHIPA NOASTRA:
Echipa noastra este alcatuita din cei mai buni specialisti in domeniul Resurselor Umane:
- Profesori specializati in domenii cheie ca de exemplu: inginerie; management; psihologie; sport; drept.