Medic specialist medicina de familie Franta

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Medic generalist într-o comuna bine conectata din centrul Frantei, cu un potential de activitate excelent. Sprijin concertat la instalare.

Intr-o comuna dintr-un parc natural din Auvergne, la 50km de Clermont-Ferrand, vi se propune preluarea unui cabinet fara medic, proaspat renovat de primarie:
• nu platiti nimic pentru instalare;
• comuna va pune la dispozitie un local nou si o locuinta noua, subventionînd chiria pîna în momentul în care veti atinge o medie lunara de 300 de consultatii;
• onorariul este de 23€/consultatie;
• este prevazut si un împrumut de 5000€ pentru necesitatile instalarii (e.g. achizitia unui automobil);
• în comuna exista un cuplu de medici, care tocmai s-a pensionat; cifra lor de afaceri era de 200.000€/an;
• farmacistul va acompaniaza în toate chestiunile legate de functionarea sistemului medical;
• primarul se va implica în gasirea unui loc de munca pentru partenerul dv.

Alte informatii: veti efectua pîna la 4 garzi la domiciliu pe luna (o garda se încheie la miezul noptii, ora la care serviciul de urgenta preia stafeta); garda este platita cu 150€.

Veti fi acompaniati de catre un agent al cabinetului în toate etapele recrutariii:
• o prezentare detaliata a postului
• stabilirea datei si amanuntelor unei vizite de curtoazie în comuna noastra clienta
• pregatirea dosarului de înscriere la Ordinul Medicilor din Franta
• vizita comunei si deplasare la Ordinul Medicilor (a se prevedea 4-5 zile)
• instalarea propriu-zisa.

CERINTE

• Cunostinte de limba franceza
• Certificate de conformitate, ridicate sau in curs.
• CV in franceza sau romana la contact@abdoctor.eu. În mod alternativ, completati-va profilul în româna, pe www.abdoctor.eu. Ajungînd la ultima etapa a completarii, veti beneficia de o traducere în franceza a CV-ului.

BENEFICII OFERITE

• Nu platiti nimic pentru instalare;