Medic specialist in PSIHIATRIA COPILULUI SI ADOLESCENTULUI_Franta

Medicis Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Medicis Consult cauta pentru clientul sau, Spitalul public din Beziers, 1 MEDIC SPECIALIST IN PSIHIATRIA COPILULUI SI ADOLESCENTULUI. Spitalul se afla in Sudul Frantei, la mai putin de 20 Km de Marea mediterana.

Spitalul public din Beziers este al 5lea centru medical de referinta din regiunea Languedoc-Roussillon-Midi-Pyrénées.

Centru de sanatate public, Centre Hospitalier din Béziers are mai bine de 2700 salariati dintre care aprox. 250 de medici.

Are o capacitate de 1 076 paturi.

Polul de Psihiatrie este compus din
• 3 sectoare psihiatrie adulti
• 1 intersector psihiatrie generala
• 1 sector de pedopsihiatrie

In serviciul de Pedopsihatrie lucreaza 6 Medici specialisti si un medic rezident.

POSTUL

Activitate in cadrul unei unitati mobile pentru adolescenti (echipa pluridisciplinara compusa din 2 infirmiere, 1 psiholog si o secretara).

Activitate in sectorul pedopsihiatrie, in cladiri complet renovate, in imediata apropiere a marii Mediterana.

Postul este deschis si specialistilor din UE. Medicis Consult si spitalul din Beziers vor insoti si sustine candidatul pe durata procesului de recunoastere pe langa CNG (Centre national de gestion), in vederea obtinerii echivalentei in Franta. Pe durata demersului administrativ, medicul va lucra la spital in calitate de PAA (Praticien attaché associé - salariul se negociaza in functie de experienta). Pentru detalii, Madalina Codica va sta la dispozitie.

CERINTE

Medic specialist in PSIHIATRIA COPILULUI SI ADOLESCENTULUI
Franceza vorbit/scris (mediu)
Motivatie de a lucra in Franta

BENEFICII OFERITE

Cazare asigurata
Sprijin pentru toate demersurile de echivalare a specialitatii in Franta
Salariu 4000 euro net+ Garzi

Cabinet francez de selectie si plasare de medici romani in Franta, aflat la Paris. Nu percepem comision de colaborare candidatilor. Pentru interviul de angajare, asiguram transportul in tren si cazarea.

www.medicis-consult.com