Medic specialist ATI in Franta

jobkompas s.r.o.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Regiunea raului Loire este numita si "Lunca castelelor regesti.
Este un oras istoric (120.000 ), in care gasiti posibilitati diferite pentru petrecerea timpului liber, ori de caracter sportiv ori cultural. Pentru integrarea familiei dumneavoastre aveti aici in dispozitie gradinite pentru copii si toate tipuri de scoli.
Paris este indepartat la o ora cu tren sau cu masina pe autostrada.
Spitalul foarte bine dotat cu 1514 paturi si 52 departamente este foarte bine organizat si are scopul international.
Centru Hospitalier este impartit in doua parti, sectia de maternitate si sectie de anestezie si terepie intensiva.
Aceasta clinica se ocupa cu anestezii, terapie intensiva (16 paturi) si vindecari de dureri.
Sectie de operare dispune de 15 sali de operare si o sala postoperara cu 18 paturi. Anual se executa aici cca. 9 000 de narcoze.
In sectia de maternitate se realizeaza anual 4 000 nasteri si se executa aici si toate interventii ginecologice.

CERINTE

1. Nivel de lb. franceza avansat
2. Atestat din ginecologie si obsterica conform Constitutiei Europene
3. Personalitate individuala, responsabila si capabila de a se adapta si a munci in echipa

BENEFICII OFERITE

a) contract de munca pe durata lunga
b) 35 ore de lucru saptamanal
c) 30 de zile de concediu
d) 19 zile de liber (total 9 saptamani de concediu)
e) echipa de colaborare simpatica si necomplicata fara sefierarhie
f) salar de baza interesant si serviciile platite (ca. 5.000 Euro netto)
g) diferite posibilitati de formare profesionala (15 zile)
h) 3 luni cazarea gratuita si ajutor in cautarea locuintei adecvate si ajutor la integrarea in mediul frantuzesc
i) cursul lunar intensiv de lb. franceza in Paris in timp de lucru

Agentia de plasare JOBKOMPAS in colaborare cu agentia de consultanta NACHTWEY Interational s.a.s. din Franta se ocupa deja de multi ani de recrutarea si plasarea medicilor din Europa de est.