Medic(i) de familie pentru comune din Franta

MEDIRAMA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferta I: Cuplu de medici de familie într-o comuna din Puy-de-Dôme, Auvergne
Oferta II: Medic de familie într-o comuna turistica din Ardèche

Vi se propune preluarea gratuita a unui cabinet, in comune bine conectate din centrul Frantei, cu un potential de activitate excelent (fara rascumparare de cabinet sau pacientela). Sprijin concertat la instalare.
• Populatia: 3000, respectiv 1300;
• Turism: dezvoltat (castele si mînastiri medievale, trenuri turistice, rezervatie naturala); servicii publice de calitate.
• Comuna va pune la dispozitie localul si o locuinta, subventionînd chiria la începutul activitatii dv.
• Onorariul este de 23€/consultatie; posibilitate de garzi;
• Ajutoare de 5000€/ medic pentru necesitatile instalarii. Oferta I: exonerari fiscale;
• Sunteti acompaniati în chestiunile legate de functionarea sistemului medical.

Alte informatii: veti efectua pîna la 4 garzi la domiciliu pe luna (o garda se încheie la miezul noptii, ora la care serviciul de urgenta preia stafeta); garda este platita cu 150€.

Veti fi acompaniati de catre un agent al cabinetului în toate etapele recrutariii:
• o prezentare detaliata a postului
• stabilirea datei si amanuntelor unei vizite de curtoazie în comuna noastra clienta
• pregatirea dosarului de înscriere la Ordinul Medicilor din Franta
• vizita comunei si deplasare la Ordinul Medicilor (a se prevedea 4-5 zile)
• instalarea propriu-zisa.

Mai multe detalii despre oferte aici: http://abdoctor.eu/ads/

CERINTE

• Cunostinte de limba franceza
• Certificate de conformitate, ridicate sau in curs.
• Detinerea permisului de conducere auto.
• CV in franceza sau romana la contact@abdoctor.eu. În mod alternativ, completati-va profilul în româna, pe www.abdoctor.eu. Ajungînd la ultima etapa a completarii, veti beneficia de o traducere în franceza a CV-ului.

BENEFICII OFERITE

Medirama-Abdoctor este o societate de drept francez cu sediul la Paris, specializata in recrutarea de personal medical pentru Franta si alte tari europene.

Medirama-Abdoctor propune in permanenta oferte de munca pentru medici specialisti si generalisti. O mare parte din aceste oferte au ca scop instalarea medicilor de familie in comune de marime medie din centrul Frantei, cu un potential de activiate excelent.

Medirama-Abdoctor asigura cheltuielile de deplasare la interviu (avion, tren in Franta, cazare hotel) si nu percepe niciun fel de comision de la medicii candidati. Aceste elemente sunt statuate într-un angajament formal semnat de agentie pentru fiecare candidat.