Medic Endocrinolog pentru clinica din Franta

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clinica pentru care recrutam un medic pe Medicina de Urgenta are mai mult de 900 de paturi, din care 361 pe sectii medicale, 12 pe neonatologie, 120 chirurgie, 63 de obstetrica-ginecologie, 8 pentru spitalizari de scurta durata in cadrul urgentelor, 6 pentru diagnostic rapid in pediatrie, 68 pentru observatii si readaptare, 148 pentru ingrijiri de lunga durata si 187 pentru casa de pensii.

Departamentul de Endocrinologie include:
- 1 sector de spitalizare completa cu 18 paturi;
- 1 sector de spitalizare saptamanala cu 4 paturi;
- 1 sector de spitalizare de zi cu 4 paturi;
- 1 sector de consultatii externe

Principalele segmente de activitate includ:
- suport pentru diabet zaharat de tip 1 si 2;
- tratament preventiv si curativ pentru diabetici;
- suport pentru purtatorii de boli metabolice;
- suport pentru bolnavii de tiroida sau probleme endocrinologice;
- tratament cu pompa portabila de insulina si monitorizare regulata
- preventie primara si secundara a factorilor de risc pentru bolile metabolice cardiovasculare;

In aceasta clinica exista pozitii vacante si pentru medici cu specializarea Anestezie si Terapie Intensiva, Geriatrie si Medicina de Urgenta.
Ofer cu placere informatii despre proiectele noastre aflate in desfasurare la numarul de telefon 0754048181 sau la e-mail job@jobconnect.ro (Ioana Hodos).

CERINTE

Profilul pe care il cautam:

- un medic specialist Endocrinologie;
- nivel de cunoastere al limbii franceze: minim B2;
- experienta precedenta in Franta sau Belgia (stagii de pregatire, rezidentiat);
- interes pentru formare continua.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.