Medic cardiolog, pneumolog si oftalmolog

MBM Professionnel Conseil

Job expirat

RESPONSABILITATI

MBM Professionnel Conseil recruteaza pentru o policlinica privata situata in regiunea Pays de la Loire (nord-vestul Frantei), la 50 km de Nantes, medici in specializarile : cardiologie, oftalmologie, pneumologie.

Echipa noastra de consultanti va va sprijini in :
Alcatuirea unui dosar complet de candidatura
Organizarea riguroasa a interviului de recrutare
Sprijin in realizarea demersurilor administrative in vederea instalarii in regim liberal
Asistenta telefonica pe toata durata procesului de integrare

Tipul contractului :
INSTALARE IN REGIM LIBERAL

CERINTE

Pentru a putea candida la aceste posturi trebuie :

- sa fiti titularii unei diplome recunoscute in Franta, in specializarile : cardiologie, oftalmologie, pneumologie
- sa stapaniti limba franceza la un nivel conversational (de preferat la un nivel mult mai avansat care sa va permita sa fiti cat mai operational)
- sa dovediti reactivitate si adaptabilitate la noile situatii, o buna capacitate de comunicare si de a lucra in echipa, capacitate de organizare a sarcinilor de munca

BENEFICII OFERITE

Beneficii :
Ajutor la instalare
Imprumut de material medical

Cabinet specializat in recrutarea si plasarea de personal medical in Franta