Medic ATI pentru clinica din Franta

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Usi deschise in Franta pentru medici!

In numele unuia dintre clientii nostri francezi, cautam medici care au in obiectiv profesarea specializarii Anestezie si Terapie Intensiva in Franta.

Clientul este o clinica din nord – estul Frantei, aflata la doua ore distanta de Paris, in departamentul Ardennes. Orasul in care se afla are peste 55.000 de locuitori.

Clinica dispune de peste 900 de paturi, aflate in sectii diferite: sectii medicale, neonatologie, chirurgie, obstetrica- ginecologie, spitalizare de scurta durata urgente, diagnostic rapid in pediatrie, observatii si readaptare, ingriijiri de lunga durata si centrul de persoane in varsta.

Departamentul de Anestezie si Terapie Intensiva insumeaza 22 de paturi, dintre care 10 in sala de trezire, 8 la reanimare polivalenta si 4 in unitatea de supraveghere continua.

Principalele segmente de activitate identificate in Departamentul de Anestezie si Terapie Intensiva:

• bloc operator central: chirurgie viscerala, vasculara, ortopedie, ORL, stomatologie, urgente viscerale si traumatologice;
• bloc operator gineco-obstetric: chirurgie gineco-obstetrica reglata, urgente obstetricale ;
• acte de diagnosticare invaziva: eco-endoscopii pe cale superioara, endoscopii digestive si bronhice;
• anestezie ambulatorie;
• anestezie in afara blocului operator: cardioversiuni in cardiologie, in imagistica medicala pentru act de diagnostic sau terapeutic;
• supreveghere a trezirii in sala post-interventionala cu evaluarea durerii post-operatorii si elaborarea unui protocol adaptat;
• vizite post operatorii si vizite pre anestezice;
• consultatii externe de anestezie.

CERINTE

Ne bucuram sa cunoastem medici specialisti/ primari care indeplinesc:
- cunoasterea limbii franceze, cel putin nivel mediu;
- dorinta de a profesa pentru o perioada mai lunga in Franta (cel putin un an);
- o experienta anterioara, ca si medici in Franta sau Belgia (ideal).

BENEFICII OFERITE

Daca sunteti unul dintre medicii potriviti criteriilor de mai sus sau daca aveti intrebari cu raspunsurile carora va putem ajuta, asteptam CV-ul dumneavoastra in limba franceza sau romana.

Daca din anumite motive, acest anunt nu este pentru dumneavoastra, poate aveti prieteni/ cunostinte/ colegi care s-ar bucura sa afle aceasta informatie.

Va multumim pentru ca o veti impartasi cu dumnealor!

In aceeasi clinica exista posturi vacante pe medici pe specializarile: Medicina de Urgenta, Geriatrie, Endocrinologie.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.