Medic Anezestezist Specialist Franta

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Despre Clinica
Mai mult de 900 de paturi, din care 361 pe sectii medicale, 12 pe neonatologie, 120 chirurgie, 63 de obstetrica-ginecologie, 8 pentru spitalizari de scurta durata in cadrul urgentelor, 6 pentru diagnostic rapid in pediatrie, 68 pentru observatii si readaptare, 148 pentru ingrijiri de lunga durata si 187 pentru casa de pensii.

Dotari tehnice
Platoul tehnic este performant si in intregime reconstruit: 10 sali de operatii in blocul central si alte 2 in blocul ginecologic; 6 sali de travaliu si pre-travaliu;
In ceea ce priveste imagistica medicala, constituita in departamente distincte, aceasta se pozitioneaza in 3 situri diferite: radiografie conventionala, ecografie si doppler, 3 scannere, 1 IRM, scintigrafie, angiografie, examene endospoice si osteodensitometrie.

Serviciile de anestezie si reanimare polivalenta
Doua servicii distincte evolueaza in colaborare stransa: 6 PH in anesteziologie si 6 PH in reanimare (+ mai multi internisti de specialitate pe ambele sectoare)
10 posturi in sala de trezire
8 paturi de reanimare polivalenta
Unitate de supraveghere continua de 4 paturi
10 497 acte din care 6759 in blocul central si 3738 in cel de obstetrica-ginecologie

Principalele segmente de activitate identificate in anestezie
bloc operator central: chirurgie viscerala, vasculara, ortopedie, ORL, stomatologie, urgente viscerale si traumatologice;
bloc operator gineco-obstetric: chirurgie gineco-obstetrica reglata, urgente obstetricale ;
acte de diagnosticare invaziva: eco-endoscopii pe cale superioara, endoscopii digestive si bronhice;
anestezie ambulatorie;
anestezie in afara blocului operator: cardioversiuni in cardiologie, in imagistica medicala pentru act de diagnostic sau terapeutic;
supreveghere a trezirii in sala post-interventionala cu evaluarea durerii post-operatorii et elaborarea unui protocol adaptat;
vizite post operatorii si vizite pre anestezice;
consultatii externe de anestezie.

CERINTE

Profil cautat:
un nivel de cunoastere de minim B2 al limbii franceze;
medic specialist ATI;
o experiență în Franța de câteva luni reprezintă un real avantaj;
interes pentru formare continuă.
o buna cunoastere a anesteziei loco-regionale (peridurale si blocul perinervos) sau sa fie pregatir sa se formeze aici; va trebui sa se implice in controlul durerii(in afara blocului operator) si sa se inscrie intr-o dimensiune medicala de a avea grija «globala» de pacienti.

BENEFICII OFERITE

Oferta angajatorului:
posibilitatea de a lucra sub 3 forme de colaborare;
oferta salarială poate varia între 4000 si 10.000 de euro net cu gărzi incluse.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.