INSTALATORI APA/ INCALZIRE- FRANTA- PLECARI URGENTE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

executie lucrari de fixare şi sustinere a diverselor piese ale instalatiei de apa, instalatii sanitare, gaze, incalzire centrala, ventilare şi conditionare, alimentare cu apa, retele exterioare.
montarea elementelor componente si a racordurilor;
revizuirea starii de functionare a diferitelor elemente componente ale instalatiei de apa şi canal;
realizarea retelei de evacuare apa/ incalzire si a conductelor de ventilatie;
executare lucrari de imbinare tevi;
realizarea de alimentari de termoficare cu teava de cupru
sudarea tevilor cu oxiacetilena si alamire,

CERINTE

Studii: Scoala profesională
Experienta 3-5 ani, pe o pozitie similara
Cunostinte de limba Franceza la nivel conversational
Cunostinte de interpretare planuri de executie si desene tehnice
Experienta in sudura cu ociacetilena, alamire si lipire PVC.

Candidatii eligibili trebuie:
 sa fi lucrat cu materiale precum: cupru si PVC ( teava din cupru si pvc), otel (teava neagra)
 sa fi lucrat la instalatii de incalzire, apa menajera si canalizare
 sa stie sa faca sudura in cupru prin alamire si oxiacetilena cu flacara (sa stie sa sudeze cu flacara oxiacetilenica -autogen- aparat cu 2 tuburi: pe unul din tuburi este oxigen iar pe celalalt acetilena = oxiacetilena)
 sa stie sa monteze pe teava de cupru diferiti robineti
 sa stie sa interpreteze plan
 sa aiba experienta cu tubulatura din pvc si sa stie sa imbine tevile din pvc cu adezivi
 sa fi lucrat la tubulatura de fonta pentru canalizare
 sa lucreze cu coliere ( care au garnituri de cauciuc si care se pot strange cu mana)
 sa fi lucrat la canalizare pentru ape pluviale / canalizare pentru bucatarii, bai
 sa stie sa taie teava cu flex
 sa stie sa monteze coliere in perete si pe tavan
 sa aiba experienta in lucrari la instalatii de incalzire si climatizare
 sa cunoasca limba franceza la nivel conversational (se accepta si instalatorii foarte buni care nu stiu franceza, dar cei care cunosc limba vor avea intotdeauna prioritate)

BENEFICII OFERITE

Durata contractului: 3 luni

CALIFICARE instalatii apa/incalzire (Nivel N1P1)

Diurna: 43 / zi

Salariu brut de incadrare: 880 RON; Venit lunar net (aprox): 1,500 EUR
Pentru angajare DEPLASARE TARGU MURES
DISPONIBILITATE PENTRU PLECARE IMEDIATA
SUNT ASIGURATE: transportul pana in Franta si inapoi, cazarea in Franta, echipamentul de protectie si sculele.

Cheltuielile suportate de candidati: drumul pana la Tg. Mures, cazare la Tg. Mures pe perioada angajarii (2 nopti in general, cca 30 de lei pe noapte), asiguarea de sanatate internationala daca nu detin card european de sanatate (140-180 RON pe 3-4 luni), bani de cheltuiala in Franta pana la primul salariu (cca 200 EUR).