Inginer aplicaţii

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie multinaţională cu filiale în Europa, SUA, Canada, America de Sud şi Australia, activă în domeniul pirotehnic caută Inginer Aplicaţii (Franţa):
- reprezintă interfaţa tehnică între departamentul inginerie, departamentul comercial şi client;
- asigura managementul proiectelor (instrumente de simulare şi pregătirea declanşărilor);
- participă la lansarea noilor produse sau a noilor funcţii ale acestora;
- se deplasează pe teren împreună cu responsabilii tehnici pentru rezolvarea problemelor.

CERINTE

- experienţă în domeniul minier;
- cunoştinţe software, hardware şi instrumente de simulare;
- experienţă într-un mediu multinaţional;
- aptitudini de comunicare şi relaţionare cu clienţii;
- cunoştinţe f. bune de limba engleză şi franceză.

BENEFICII OFERITE

- munca într-o companie internaţională de renume;
- pachet salarial motivant şi sprijin de relocare;
- condiţii de lucru de înaltă calitate şi sigurantă a locului de muncă;
- posibilitatea dezvoltării carierei.

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul consultantei in resurse umane. Avem sedii in tari ca Germania, Franta, Rusia, China si Romania.
Compania a fost infiintata in anul 1989 si de-a lungul timpului si-a construit o experienta bogata in domeniul automotiv si al distributiei, avand parteneri nationali si multinationali de renume.
In intampinarea dorintelor dumneavoastra de a avea un viitor profesional cat mai bun, asteptam candidaturile dumneavoastra si ne angajam in a va oferi sansa de a lucra pentru partenerii nostri.