CH Bordeaux - Medic Pneumolog

PERSONAL MEDICAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Serviciul de pneumologie este compus din 40 de paturi.
Activitati :endoscopie, cancerologie toracica, patologia Somn, VNI, consultatii
Platou tehnic amenajat :vidéo-endoscopie, polygrafie, plethysmografie ,fibrobronsite, cryoterapie, puunctiuni pleurales, tabacologie,
Consultatii externe de pneumologie.
Extinderea consultatiilor pe alergologie

CERINTE

Limba franceza la nivel avansat/mediu
- De preferat certificat de conformitate pentru recunoasterea titlurilor de calificare deja eliberat de Ministerul Sanatatii, insa nu este obligatoriu. Mentionam ca un astfel de certificat se elibereaza in cel mult 3 luni dupa depunerea actelor
- Disponibilitatea si dorinta de a pleca in Franta

BENEFICII OFERITE

- locuinta de serviciu
- facilitati si avantaje in cadrul spitalului ( cafeterie, restaurant , parcare )
- sprijin in demersurile de inscriere la Colegiul Medicilor

DESCRIEREA FIRMEI

Societate franceza de recrutare si plasare fortei de munca