Cautam medic pe Medicina de Urgenta pentru Franta

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clinica pentru care recrutam un medic pe Medicina de Urgenta are mai mult de 900 de paturi, din care 361 pe sectii medicale, 12 pe neonatologie, 120 chirurgie, 63 de obstetrica-ginecologie, 8 pentru spitalizari de scurta durata in cadrul urgentelor, 6 pentru diagnostic rapid in pediatrie, 68 pentru observatii si readaptare, 148 pentru ingrijiri de lunga durata si 187 pentru casa de pensii.

Unitatea de primiri urgente ofera suport pentru urgentele chirurgicale si psihiatrice ale adultilor si medico-chirurgicale ale copiilor. Aici sunt tratate toate urgentele pre-spitalicesti care impun acordarea primului ajutor fara intarziere: astm, atac de cord, inec, traumatisme.
Unitatea de primiri urgente asigura, de asemenea, participarea la diferite planuri de salvare, precum: catastrofe naturale, evenimente clasificate cu grad inalt de risc de catre autoritati, evenimente sportive, etc.
De asemenea, exista activitati de cercetare si interventii cu ambulanta.

Echipa din unitatea de primiri urhgente numara in prezent:
- 18 medici
- 2 medici practicient
- 5 asistenti

CERINTE

Profilul pe care il cautam:
- un medic cu specializarea Medicina de Urgenta
- nivel de cunoastere al limbii franceze: minim B2
- experienta precedenta in Franta sau Belgia (stagii de pregatire, rezidentiat)
- interes pentru formare continua

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.