Au Pair Franta

WorldWideWork Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Desfasurarea de munci usoare in gospodarie, deci ajutorul la: curatenie in locuinta si pastrarea acesteia in ordine, precum si spalatul si calcatul rufelor
- Pregatirea unor meniuri simple. Nu trebuie sa gatesti pentru toata familia decat daca iti face placere.
- A avea grija de copii. Aceasta presupune: supravegherea copiilor, pregatirea si insotirea copiilor spre scoala si de la scoala, insotirea copiilor la anumite manifestari, plimbari si joaca cu copiii

CERINTE

- Varsta cuprinsa intre 18 si 27 de ani
- Persoana necasatorita si fara copii
- Cunostinte de baza limba franceza
- Cazier curat
- Experienta in supravegherea copiilor. Daca ai avut grija de frati sau surori mai mici, nu-ti va fi deloc greu, pentru ca nu este cu nimic diferit.
- Un avantaj important il constituie cunoasterea mai multor limbi straine(in special a limbii engleze) si detinerea unui permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- Locuiesti intre 10 luni si 1 an in mijlocul unei familii franceze (sunt posibile si plasamente de 1-2-3 luni pe perioada verii). Sunt posibile si plecarile in cuplu (daca esti implicat intr-o relatie sau vrei sa pleci impreuna cu fratele/sora ta sau un/o prieten/a) la aceeasi familie sau la doua familii din aceeasi zona.
- Ai camera separata (dotata cu TV, baie proprie) si masa asigurata de familie.
- Sansa de a-ti dezvolta cunostintele de limba franceza, care te vor ajuta foarte mult in cariera. Participarea la cursurile de limba franceza este obligatorie pentru a pleca in Franta ca Au Pair.
- Bani de buzunar aproximativ 100 Euro/saptamana.
- Posibilitatea de a avea un job part time pentru a-ti rotunji veniturile.
- Concediu platit doua saptamani pe an (dupa 6 luni de la inceperea programului).
- Asigurare medicala.
- Carte Orange (abonamentul lunar la transportul in comun cu metroul) platit de familie.
- In functie de familie, poti avea calculator conectat la internet, masina, telefon mobil si alte facilitati.
- Unele familii platesc pentru tine drumul sau cursurile de limba franceza

Plecari in 2 saptamani de la inscriere. Detalii complete pe www.worldwidework.ro

WorldWideWork is an accredited recruitment agency headquartered in Brasov, Romania. We are specialized in cultural exchange programs (Au Pair, Work & Travel, Work Experience, Work & Study, Internships and Vocational Training Programs), giving young Romanians the opportunity to travel, study and work abroad, experiencing a new culture and a new way of life. We aim to improve international understanding and enable trainees to take important skills back to their country of origin.

We also recruit for various Industries, including Hospitality, Health, Construction, Engineering, Oil & Gas, Aerospace, IT, Sales, Office and Commercial. WorldWideWork provides both contract and permanent, On & Offshore positions in Alaska, Azerbaijan, Belgium, Congo, Egypt, France, Germany, Holland, Indonesia, Ireland, Italy, Japan, Kazakhstan, Middle East, Norway, Russia, Singapore, Spain, U.K., U.S.A., Vietnam, Nigeria, Angola, U.A.E., Qatar, Thailand and Venezuela.

Our partners are strong brand companies from EU, USA and Middle East, with many years of experience in human resources, members of international associations, who assure the seriousness and quality of their services.

Our young enthusiastic team of consultants offers best services to those who want to work, travel and study or relocate abroad. We are always expanding our agent’s network and now we are having an agent in every Romanian District. We strive to provide best solutions for both job seekers’ and employers’ needs.

WorldWideWork is the one-stop legal source for staffing solutions and worldwide employment opportunities.