Asistente medicale FRANTA

STARJOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

StarJobs recruteaza personal medical pentru clinici din Franta.
Prin colaborarea cu angajatori importanti,avem posibilitatea de a oferii locuri de munca pentru persoane calificate in domeniul medical.
Agentia noastra se bucura de un real succes in desfasurarea programului Asistenti Medicali.Proiectul numara in prezent peste 500 de asistenti medicali plasati in Franta,in clinici de renume si beneficiind de salarizare la nivel european.

Posturile oferite sunt pentru ASISTENTE MEDICALE/ASISTENTI MEDICALI Generalisti in cadrul clinicilor private din Franta.
Posturile pentru care recrutam sunt in domeniul privat,clinicile cu care colaboram oferind servicii medicale persoanelor varstnice.
Elderly Care,Demetia Care,Home Nursing,Residential Home,etc.
Majoritatea clinicilor au un caracter mixt in ceea ce priveste profilul pacientilor si pot include ingrijirea persoanelor cu disabilitati fizice si/sau mentale,ingrijiri postoperatorii,etc.
Ofertele de munca sunt localizate pe tot teritoriul Frantei cu precadere in zona Provence Alpes Cote d^azur si Paris.

Cerinte job/responsabilitati

Asistentul Medical Generalist se ocupa in principal cu efectuarea investigatiilor clinice,efectuarea explorarilor functionale,realizarea investigatiilor paraclinice uzuale,progamarea pacientilor pentru investigatii de specialitate,administrarea tratamentelor,interventii in situatii de urgenta,monitorizarea starii pacientilor,sterilizarea instrumentelor si a metarialelor consumabile,asigurarea conditiilor igienico-sanitare generale la locul de munca,precum si asigurarea conditiilor necesare desfasurarii tratamentelor si recoltarilor.
Salarizarea minima este de 1800euro ajungand pana la 2500euro/lunar.
Numar de ore pe saptamana 40 ore/saptamana + garzi.
Se fac ore suplimentare in functie de necesitatile angajatorului.
Se lucreza in schimburi.

CERINTE

Conditiile de eligibilitate sunt

-atitudine pozitiva,promtitudine in realizarea sarcinilor,buna relationare cu pacientii
-detinerea diplomei de asistent generalist
-in functie de anul obtinerii diplomei se impune un minim de experienta
(pentru asistentii cu diplome obtinute inainte de 2007 - experienta minima 3 ani/ pentru asistentii cu diplome obtinute dupa 2007 - experienta minima 3 luni).
voluntariatul este luat in considerare.
-limba franceza este obligatorie la un nivel cel putin mediu.
-fara cazier judiciar

BENEFICII OFERITE

Alte servicii in cadrul agentiei StarJobs.
- mediere pentru obtinerea aprobarii dosarului.
- evaluarea aplicantului.
- mediere in obtinerea locului de munca.
- informarea si verificarea documentelor necesare pentru angajare.
- consulatanta in vederea obtinerii Permisului legal de munca.
- consultanta pe toata perioada contractului de munca.
- consultanta in vederea reintregirii familiei.