SEF ATELIER MECANIC AUTO

S.C. Scorpion Exim S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Detinatorul functiei are sarcina ca atelierul intreprinderii sa contribuie la multumirea clientilor si la epuizarea potentialului pietii in domeniul serviciilor - printr-o capacitate optima de intretinere si punere la punct.
In acest scop este necesar sa determine la toti angajatii sectorului de atelier o conceptie de actiune - indreptatita spre satisfacerea clientilor.

1. Mulţumirea clienţilor
Asigurarea unei intretineri si puneri in functiune rapide si conforma cerintelor vehiculelor clientilor - precum si a unei inalte calitati a muncii in sectorul de atelier.
2. Prelucrarea pieţii
Conceperea de propuneri si masuri in sectorul atelier in vederea unei reactii rapide fata de evolutia comportamentului clientilor precum si aplicarea unor masuri de promovarea tranzactiilor si controlarea rezultatelor in domeniul atelierului.
3. Personalul
Conducerea, indrumarea, informarea si motivarea tuturor angajatilor din subordine in vederea sustinerii obiectivelor de a deveni cel mai bun lucrator de Service prin muncitori de atelier angajati, motivati si calificati.
4. Organizarea
Asigurarea unei organizari pe masura sarcinilor - precum:
- planificarea si fixarea unei exploatari rationale a sistemelor din dotare si a mijloacelor auxiliare in vederea realizarii unei intretineri si puneri in functiune rapide si economice.
- planificarea si fixarea unor desfasurari rapide si rationale a deservirii clientilor (preluarea/predarea vehiculelor, facturarea, etc.).

CERINTE

- are experienta in domeniu (minim 3 ani);
- are cunostinte tehnice solide in domeniul mecanicii auto;
- are capacitatea de organizare, planificare si respectare a termenelor;
- da dovada de responsabilitate;
- are cunostinte de limba engleza sau/si germana (nivel mediu cel putin);
- are cunostinte de operare pe calculator;
- sociabil, dinamic, flexibil, usor integrabil in echipa;
- orientat spre rezultate ( cantitative si calitative);
- excelente abilitati manageriale.

DESCRIEREA FIRMEI

SCORPION EXIM

Infiintat in 1994, SCORPION este unicul dealer autorizat Volkswagen si partener agreat Audi pe judetele Vrancea, Galati si Buzau.

Experienta dobandita in acest timp garanteaza calitatea tuturor serviciilor pe care le oferim:

- consultanta in alegerea celor mai potrivite autoturisme;
- propuneri avantajoase de finantare;
- service complet pentru intreaga gama de autoturisme Volkswagen si Audi;
- piese de schimb din stoc sau la comanda.