reporter-redactor

Nord Est Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

Propunere de subiecte, culegere de informaţii de pe teren, redactarea articolelor, cooperarea cu colegii, etc

CERINTE

- cunoastere deplina a limbii romane
- cunostinte despre viata socio-politica si economica a judetului Vrancea constituie un avantaj
- studiile in domeniul comunicarii, jurnalism, stiintele comunicarii, economic, litere constituie avantaj
- dispnibilitate pentru program atipic
Iata de ce mai ai nevoie pentru a reusi:
Sa ai abilitati de a folosi cuvintele fluent, sa ai reactii si judecata rapide, abilitate de a improviza, abilitatea de a crea, simt critic, punctualitate, abilitate de a negocia cu oamenii si o tinuta si purtare decente.
In plus, trebuie sa stii ca munca de jurnalist implica multa responsabilitate, putere de adaptare si contactul zilnic cu oamenii.

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in functie de experienta
- se asigura training specializat in cadrul redactiei
- se ofera posibilitatea promovarii in cadrul redactiei

Ziarul de Vrancea este cel mai important si mai credibil cotidian local din judetul Vrancea.