reporter/redactor

Nord Est Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ziarul de Vrancea intentioneaza sa-si completeze echipa cu noi reporteri. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, te asteptam!
Aici poti sa iei atitudine, sa lupti pentru aflarea adevarului, sa scrii obiectiv despre ceea ce te deranjeaza, despre ceea ce-ti place, ce nu-ti place sau pur si simplu despre ce se intimpla in jurul tau.
Intr-un cuvint, Ziarul de Vrancea iti ofera sansa sa devii ziarist adevarat.

CERINTE

- perfecta cunoastere a limbii romane (nu ne plac agramatii)
- cunostinte despre viata socio-politica si economica a judetului constituie un avantaj (nu vrem sa confunzi baronul cu marchizul)
- abilitati de operare pe calculator (am concediat dactilografele din 2000)
- studiile in domeniul comunicarii, jurnalism, stiintele comunicarii, economic, litere constituie avantaj (vrem sa scrii, nu sa proiectezi nave cosmice sau sa faci spaghete)
- dispnibilitate pentru program prelungit
Daca indeplinesti aceste conditii, nu ezita sa vii la noi!
Iata de ce mai ai nevoie pentru a reusi:

Sa ai abilitati de a folosi cuvintele fluent, sa ai reactii si judecata rapide, abilitate de a improviza, abilitatea de a crea, simt critic, punctualitate, abilitate de a negocia cu oamenii si o tinuta si maniere cultivate.
In plus, trebuie sa stii ca munca de jurnalist implica multa responsabilitate, putere de adaptare si contactul zilnic cu oamenii.
Daca te simti in stare, aceasta este sansa pe care o asteptai!
Demonstreaza-ti ca poti lua atitudine fata de ceea ce este in jurul tau! Te asteptam chiar azi la redactie!

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in functie de experienta
- se asigura training specializat
- se ofera posibilitatea promovarii in cadrul redactiei

Ziarul de Vrancea este cel mai important si mai credibil cotidian local din judetul Vrancea.