Inginer Senior Confectii Textile

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam Inginer Senior Confectii Textile pentru clientul nostru, companie de consultanta in industria textila.

Responsabilitati:
- Verifica si revizuie documentatia tehnica a fiecarui produs;
- Decide tehnologia corecta de fabricatie a produselor, in acord cu asteptarile si specificatiile clientului;
- Urmareste productia prototipurilor (in fabricile subcontractorilor);
- Se asigura ca metodele de productie utilizate sunt in acord cu cele specificate;
- Mentine legatura cu echipa de productie a clientului, atat pe parcursul dezvoltarii produsului cat si in etapa de productie;
- Mentine legatura cu furnizorii;
- Mentine o stransa legatura cu fabricile pentru a se asigura ca vor fi obtinute cele mai bune rezultate, atat ca si incadrare in termen cat si din punct de vedere calitativ.

CERINTE

- Studii universitare de profil – Confectii Textile – sau experienta practica echivalenta in cadrul unei companii de productie;
- Experienta anterioara in productia de haine de dama este un avantaj;
- Buna cunoastere a tiparelor si a utilajelor;
- Buna cunoastere a procesului de productie si metodelor de productie;
- Persoana responsabila si apta sa ia decizii;

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.