Director Sucursala Focsani

MKB ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii:
• Coordoneaza activitatea sucursalei si aloca optim resursele umane in vederea realizarii obiectivelor de vanzari
• Initiaza si dezvolta relatiile cu clientii bancii
• Reprezinta sucursala in mediul local de afaceri
• Ofera clientilor intregul portofoliu de produse de retail

Daca profilul dumneavoastra corespunde cerintelor descrise mai sus si doriti sa va alaturati echipei MKB Romexterra Bank, trimiteti CV-ul insotit de scrisoare de intentie, pana cel mai tarziu la data de 23.04.2009.
Numai candidatii selectati pe baza CV-urilor vor fi contactati.

CERINTE

• Studii superioare cu profil economic sau studii superioare cu alt profil cu conditia absolvirii unui master sau curs postuniversitar cu profil economic
• Cunoasterea OUG nr. 99/2006 privind institutiile de credit si adecvarea capitalului
• Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
• Cunostinte despre produsele si serviciile bancare, a instrumentelor de plata
• Cunostinte de operare PC
• Experienta manageriala
• Experienta in domeniul financiar-bancar de minim 2 ani
• Orientare catre client
• Abilitati de planificare si organizare
• Abilitati excelente de comunicare si leadership.

Constituie avantaj:
• Cursuri de management, comunicare, managementul timpului, coaching, leadership, managementul proiectelor.

MKB Romexterra Bank este subsidiara grupului financiar-bancar german Bayerische Landesbank (BayernLB), prin investitorul strategic MKB Bank, detinatorul unei participatii de 80,48% din actiunile bancii.