Coordonator vanzari si marketing

SC MIND MASTER CREATIVE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Rolul postului: Dezvoltarea relatiilor de afaceri ale firmei, prospectarea pietei, identificarea potentialilor client si realizarea targetului de vanzari stabilit in conformitate cu politica de vanzari a firmei.

2. Obiectivele postului
- Realizarea planului de vanzari prin vanzarea directa de produse
- Identificarea de noi clienti.
- Cresterea cotei de piata a produselor

3. Responsabilitati specifice:
- Coordoneaza intregul process de vanzare, de la indentificarea clientului pana la livrarea produselor
- Realizeaza planul zilnic de vanzari.
- Prezinta si promoveaza direct produsele prin realizarea de oferte pentru clientii potentiali si cei existenti.
- Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor.
- Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora.
- Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti.
- Urmareste incasarea comenzilor si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amanari de plata pentru clientii fideli.
- Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonatii acestuia in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

CERINTE

1. Nivelul de studii
- Minimum studii medii – bacalaureat, recomandat studii superioare ingineresti
2. Calificarea necesara
- Permis de conducere categoria B.
- Cursuri de calificare in vanzari, preferabil pentru domeniul de activitate al firmei.
- Cunostinte limbi straine: engleza, preferabil nivel mediu sau avansat.
3. Competentele si abilitati necesare postului
- buna cunoastere a pietei de produse similare;
- abilitati de comunicare;
- atitudine pozitiva si persuasiune;
- discernamant si capacitatea de a rezolva problemele;
- rezistenta la efort si stres;
- corectitudine si loialitate fata de firma, flexibilitate;
- spirit de ordine si disciplina.

4. Experienta de lucru necesara (vechimea in specialitatea ceruta de post)
- Minimum 2 ani experienta in activitate de vanzari

BENEFICII OFERITE

Salariu fix plus comision din vanzari
Mediu de lucru provocator
Posibilitate de crestere a afacerii si de construire a unei echipe de vanzari

Recrutam pentru un client din industria de mecanica fina din Focsani