CONSILIER VANZARI AUTO

AUTO DIVERSIS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei in vederea atragerii de noi clienti;
- Urmarirea trendului pietei;
- Colectare de informatii legate de piata;
- Intocmirea de rapoarte specifice activitatii;
- Gestionarea manualelor de utilizare, a pliantelor si a listelor de preturi;
- Contactarea telefonica a clientilor in vederea stabilirii de intalniri;
- Deplasarea la sediul clientilor pentru prezentarea de oferte;
- Negociere cu clientii;
- Programarea si efectuarea de test-drive;
- Personalizarea ofertelor;
- Mentinerea relatiei cu clientii existenti in portofoliu si consilierea acestora;
- Activitate la show-room;
- Promovarea autoturismelor, ofertelor speciale, participarea la targuri auto, etc.;
- Urmarirea respectarii termenelor de livrare;
- Confirmarea comenzilor catre dealeri;
- Evidenta comenzilor dealerilor;
- Efectuarea situatiilor si raportarilor lunare;
- Participarea la traininguri.

CERINTE

- studii superioare;
- cunostinte limba engleza/franceza;
- cunostinte PC;
- experienta minim 5 ani;
- permis conducere categoria B;
- cunostinte generale si tehnice in domeniul auto;
- abilitati de comunicare, amabilitate si orientare spre client;
- disponibilitate de a asimila notiuni tehnice legate de domeniul de activitate;
- capacitate de invatare si argumentare;
- experienta in prospectare si activitati de teren poate reprezenta un avantaj;
- disponibilitate la deplasari in tara;
- motivare si abilitati de negociere;
- capabil sa lucreze in echipa.

BENEFICII OFERITE

Telefon serviciu, bonusuri in functie de vanzari, salariu motivant.

Reparatii complete si intretinere auto in garantie si post-garantie.