Angajam bucatar

Calbor Country Club

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam bucatar cu experienta, cunoscator al preparatelor din bucataria regionala, inventiv, pasiune pentru arta gastronomica, organizat, rezistent la stres. Program de lucru: joi-duminica. Se asigura transport.

Responsabilitati:
- Pregateste produsele din meniul unitatii in conformitate cu retetele si specificul restaurantului;
- Coordonează şi controlează executarea produselor finite
- Asigură funcţionarea/întreţinerea echipamentelor, siguranţa şi igiena în bucătărie
- Participa la stabilirea necesarului de materii prime
- Asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, semipreparatelor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare.

- Experienta in prepararea meniurilor pentru evenimente este un plus.

CERINTE

Experienta in domeniu

BENEFICII OFERITE

Cazare si transport

Pensiunea 249 Calbor, situata la 7 km de municipiul Fagaras, va ofera cazare in camere cu pat matrimonial, tv Lcd.

Fiecare camera are baie proprie dotata cu dus, uscator de par.

Restaurantul are o capacitate de 70 locuri, imbina atmosfera moderna cu cea rustica si imbie oaspetii cu mancaruri traditionale romanesti.

Restaurantul va sta la dispozitie pentru mic dejun, pranz, cina, cine festive, dineuri, cocktailuri si coffee break in cadrul conferintelor, botezuri, petreceri.