STATION MANAGER - DROBETA TURNU SEVERIN

CURIERO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conduce si directioneaza Statia catre indeplinirea obiectivelor companiei pentru a obtine satisfactia clientilor, astfel:
- Acorda asistenta in activitatile zilnice si se asigura ca standardele Companiei sunt mentinute si/sau imbunatatite
- Aloca responsabilitati angajatilor in masura capabilitatilor fiecaruia si a postului ocupat
- Rezolva sau deleaga diverse probleme, cerinte sau necesitati catre subordonati
- Analizeaza rutele curierilor pentru a asigura o acoperire optima a fiecarei zone desemnate, luand in calcul volumul de munca si situatiile posibile in traficul rutier
- Indruma permanent si evalueaza periodic functiile subordonate, axat in principal pe curieri pe masina si curieri pedestri
- Controleaza numerarul colectat pe rute de catre curieri, in baza informatiilor primite anterior de la departamentul Financiar sau in baza formularelor zilnice de transport ale curierilor.
- Creeaza si emite rapoarte de performanta catre Directorul Zonal, la cererea acestuia, periodic sau ori de cate ori este necesar.
- Investigheaza cauzele si raporteaza pentru:
- Formularele de transport incomplete
- Performanta serviciului individual sau colectiv pentru: livrari, preluari sau alte transporturi
- Relatiile cu clientii, cat si cu celelalte departamente
- Calitatea serviciului oferit pe piata
- Alte rapoarte si statistici.
- Verifica si asigura ca standardele Companiei sa fie respectate de intregul personal in fata clientilor
- Asigura in mod direct o recrutare riguroasa a candidatilor.

CERINTE

- Studii superioare - obligatoriu
- Experienta
- Management - Coordonare echipe de minim 7 oameni
- Curierat/Posta - avantaj
- Cunoscator al specificului zonei - geografic, administrativ, economic
- Gestionare buget
- Capacitate de organizare
- Orientare catre client
- Abilitati vanzare
- Contabilitate primara
- Operare PC (Microsoft Office, Internet)
- Disponibilitate pentru program prelungit si deplasari frecvente
- Permis conducere categoria B, eventual C
- Domiciliul stabil in Drobeta Turnu Severin.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant conform grilei Curiero
- Telefon de serviciu
- Instruire profesionala continua
- Sanse reale de promovare

Numai candidati selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

CINE ESTE CURIERO?

Curiero activeaza pe piata de curierat intern in sistem door-to-door din 2003.

Este o companie in plina dezvoltare care in cei 3 ani de activitate a reusit sa ajunga in primele 3 firme de curierat din Romania.
Serviciile oferite includ: curierat national in sistem door-to door cu livrare in 24 h, servicii postale, cargo si de curierat rapid local (in Bucuresti si in cateva localitati importante din tara).

Curiero dispune de o retea de 74 de agentii în marile orase din tara, de un parc auto adaptat nevoilor de transport si de o structura a rutelor si a depozitelor inovatoare pentru România.

Prin toate demersurile sale, Curiero incearca sa obtina excelenta in procesele interne si serviciile oferite.

CURIERO Cu simt de raspundere !
Tel : 0728.818.592