DIRECTOR REGIONAL

NEFERTITI Human Capital Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala, implicata in productia si exportul produselor feroase si neferoase, prezenta in Romania de peste 20 de ani. In cifre, reprezentanta din Romania s-ar prezenta astfel:
- cifra de afaceri: peste 50 milioane
- profit auditat: peste un milion
- numar mediu de angajati: peste 300
- numar de filiale : 12

Pentru aceasta companie suntem in cautarea unui Regional Manager, care sa coordoneze activitatea pe judetele Olt, Dolj, Gorj, Caras Severin si Mehedinti, al carui principale atributii sunt:
- organizarea, coordonarea, controlarea si dezvoltarea activitatilor punctelor de lucru din subordine;
- asigura indeplinirea obiectivelor filialei;
- asigura coordonarea intregii echipe aflate in subordine;
- asumarea si respectarea termenelor de finalizare a proiectelor/activitatilor in derulare;
- administreaza si dezvolta portofoliul de clienti si furnizori;
- realizeaza obiectivele de achizitii, vanzari si export conform politicilor si strategiei companiei;
- urmareste si asigura derularea contractelor incheiate pana la finalizarea acestora;
- administrarea mijloacelor fixe si mobile ale firmei;
- cunoasterea si intelegerea pietei actuale si viitoare;
- promoveaza serviciile, produsele si imaginea companiei;
- dezvolta si mentine relatii excelente cu clientii, furnizorii si personalul;
- intocmeste periodic rapoarte de activitate.

CERINTE

- absolvent studii superioare ;
- experienta de minim 5 ani pe un post de top management(constituie avantaj experienta intr-o companie din domeniul productiei);

- excelente aptitudini manageriale;
- foarte bune abilitati de comunicare, negociere, relationare;
- foarte buna capacitate de planificare si organizare a activitatii si a timpului;
- spirit analitic, capacitate de ierarhizare a prioritatilor, entuziasm, automotivare, viziune;
- capacitate de a motiva, coordona si controla o echipa;
- flexibilitate, capacitate de asumare si indeplinire a obiectivelor;
- rezistenta la stres;

- limba engleza si/sau germana (scris si vorbit)- nivel avansat;):
- foarte bune cunostinte operare MS OFFICE si navigare internet;
- posesor permis conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- negociabile

NEFERTITI Human Capital Consulting, agentie specializata in servicii de resurse umane, cu precadere head-hunting, va garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de dvs la alegerea/schimbarea/consolidarea carierei, va prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, va prezinta fiecare job in parte fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta. Trimiteti-ne CV-ul si lasati consultantii nostri sa lucreze pentru dvs. Alaturi de Nefertiti Human Capital Consulting nu pierdeti nimic (nici macar timp - va invitam la interviu doar dupa ce va prezentam telefonic job-ul si ne asiguram ca sunteti interesat de el) dar primiti consultanta unor specialisti fara a face alt efort decat sa va prezentati la un interviu.

Mai multe detalii gasiti la :
www.nefertiti-hcc.ro