Director Magazin

ALTEX Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica bugetul la nivel de categorie de produse (profit, margine, rotatia stocului) in concordanta cu balanta de profit & pierderi a magazinului
- Stabileste grila de produse pe fiecare categorie
- Stabileste grila de produse exclusive si strategice in functie de strategia regionala
- Optimizeaza profitabilitatea magazinului pana la nivel de categorie
- Raspunde de valoarea stocului si indicatorii de performanta ai acestuia (rotatie, produse in lichidare, margine, etc)
- Supervizeaza identitatea vizuala a magazinului (merchandising).
- Analizeaza competitia din aria de acoperire
- Intocmeste rapoarte de vanzari
- Coordoneaza echipa din subordine si verifica respectarea regulamentului de ordine interioara
- Verifica modul de prezentare a promotiilor in desfasurare, prezenta materialelor publicitare si modul de respectare a semnalizarilor de marketing
- Coordoneaza activitatile economica, administrativa si de resurse umane de la nivelul magazinului
- Reprezinta magazinul in relatia cu tertii

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Minim 3 ani experienta intr-o pozitie manageriala, de preferat intr-un domeniu similar (electrocasnice, electronice, telecomunicatii, IT)
- Bune abilitati de management si de coordonare a unei echipe
- Orientare catre rezultate
- Excelente abilitati organizatorice
- Bune abilitati de comunicare si de negociere
- Orientare catre client
- Bune cunostinte operare PC

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix consistent
- Bonusuri performanta
- Tichete cadou in cadrul diverselor programe de vanzari si marketing
- Bonuri masa
- Bonus de 8 % la achizitionarea de produse din retelele de magazine Altex si Media Galaxy
- Facilitati de creditare la achizitionarea de produse din retelele de magazine Altex si Media Galaxy
- Instrumente de lucru: telefon mobil cu minute incluse, calculator
- Cursuri de pregatire profesionala
- Posibilitati de promovare in cadrul companiei

Compania Altex s-a infiintat in anul 1992 si are un capital in totalitate romanesc. In cei peste 15 ani de existenta, compania a avut o evolutie spectaculoasa.
Grupul Altex este acum cel mai puternic jucator pe piata de retail din Romania prin reteaua sa de peste 60 magazine Altex si 18 magazine Media Galaxy.
Media Galaxy este primul electrocomplex din Romania cu magazine in Bucuresti, Brasov, Cluj, Constanta, Focsani, Iasi, Satu Mare, Sibiu, Timisoara si Tagu Mures. Din grupul Altex mai fac parte companiile 8TIM, Credex si Complet Electro Serv.