INGINER AUTO-DIAGNOZA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunoaste si aplica operatiile de receptie service auto in conformitate cu prevederile legale si reglementarile aplicabile (RAR, tehnologii impuse de fabricant, proceduri interne);
- Consiliaza clientul in vederea intretinerii si introducerii in reparatie a autovehiculului;
- Emite nota de receptie conform procedurii stabilite si informeaza clientul asupra unui pret estimativ;
- Intocmeste devizul de reparatie conform procedurilor de service, raspunde de corectitudinea acestora si explica clientului operatiunile si lucrarile efectuate;
- Inregistreaza in ghidul de service a autovehiculului interventiile efectuate in termen de garantie;
- Efectueaza devizele atat din punct de vedere al manoperei, respectand intelegerile contractuale incheiate cu fiecare societate de asigurari in parte (client) cat si din punct de vedere al pieselor (piesele din contract sa se regaseasca si pe notele de constatare /reconstatare);
- Asigurarea unei solutionari rapide si corespunzatoare a problemelor de ordin tehnic;
- Executa lucrarile de diagnoza, intretinere si reparare pe baza comenzilor de reparatie;
- Alegerea aparatelor şi echipamentelor de măsurare şi testare se face în funcţie de specificul controlului efectuat;
- Asigurarea unei inalte calitati de executie in cadrul atelierului de mecanica;
- Respectarea termenelor de executie in vederea mentinerii interesului clientilor;
- Asigurarea intretinerii, ordinei si curateniei in cadrul atelierului mecanica si verificarea capacitatii de interventie a echipamentelor de lucru (scule si utilaje);
- Respecta normele de Securitate si Sanatate a Muncii si de PSI;
- Raportari zilnice si periodice;
- Rezolva cu responsabilitate si promptitudine maxima eventualele reclamatii din partea clientilor;
- Participa la optimizarea activitatilor de reparatii;
- Respecta regulamentul intern al societatii;
- Indeplineste alte activitati de service in functie de solicitari.

CERINTE

- Absolvent al unei Facultati de Autovehicule Rutiere sau inrudita
- Experienta in coordonarea unei echipe de mecanici;
- Experienta in organizarea activitatilor de reparatii;
- Experienta in service auto multimarca;
- Cunostinte utilizare aplicatii Office (internet, ms office, outlook, etc) - constituie avantaj;
- Cunostinte in diagnosticare computerizata - constituie un avantaj;
- Persoana organizata capabila sa lucreze in echipa si sa respecte termene limita;
- Perseverent, ordonat, organizat;
- Punctual si corect.

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea dezvoltarii unei cariere pe termen lung;
- sansa de a lucra pentru o companie in plina ascensiune;
- pachet salarial atractiv;
- telefon de serviciu;