SHOP MANAGER

Pluri Consultants

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza activitatea de aprovizionare si desfacere, vanzarea cash si in rate si administrarea magazinului.

Principalele responsabilitati:

Vanzare si marketing:
- detine gestiune colectiva a produselor;
- coordoneaza activitatea comerciala si este responsabil de atingerea targetelor de vanzari previzionate;
- coordoneaza receptia cantitativa si calitativa a marfii;
- propune campanii locale de promotii;
- analizeaza activitatea concurentei;

Achizitii:
- urmareste stocurile de produse si face propuneri concrete de aprovizionare;
- verifica documentele aferente produselor;

Administrativ:
- coordoneaza si supervizeaza angajatii din magazin;
- administreaza bugetul de cheltuieli al magazinului;
- realizeaza raportarile necesare (vanzari, decontari, creante etc.)
- urmareste realizarea instructajului PSI si Protectia Muncii, precum si respectarea Regulamentului Intern;
- realizeaza activitati specifice de Resurse Umane (necesar de personal, formalitati de angajare, repartizarea tichetelor de masa, repartizarea salariilor);
- coordoneaza activitatea de transport gratuit la domiciliu.

CERINTE

Criterii OBLIGATORII:

- Minim 1 an experienta intr-o pozitie de Sef de magazin si minim 3 ani experienta in vanzari de retail;

- Experienta in vanzarea de electronice, electrocasnice si IT;

- Experienta in managementul unei echipe;

- Studii superioare absolvite.

Profil psihologic si comportamental:

- Abilitati de analiza si sinteza;

- Abilitati de organizare si planificare;

- Capacitati excelente de comunicare;

- Leadership;

- Abilitati de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Salariu si bonus de vanzari, reducere la produsele comercializate de grup, telefon.

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta resurse umane si management