RESPONSABIL TEHNIC

Edy International Spedition

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilul Tehnic are rolul de a oferi consultanţă şi consiliere tehnică cu privire la situaţile apărute în activitatea flotei de autocamioane a edy Group, avand responsabilitatea functionarii optime a flotei alocate.

RESPONSABILITATI:

- Organizarea activităţii de verificare, întreţinere sau reparare a camioanelor repartizate
- Verificarea intervenţilor efectuate asupra camioanelor în cadrul service-ului autorizat
- Urmarirea si evidenta reviziei periodice, ITP, verificare tahograf, limitator, RCA, etc
- Intocmirea rapoartelor zilnice cu privire la starea tehnică şi funcţională a camioanelor

CERINTE

STUDII SI EXPERIENTA
- Studii superioare tehnice [Facultatea de Mecanica, TCM]
- +2 ani experienţă în domeniul tehnic
- Experienţă anterioară în domeniul transporturi/logistică
- Permis de conducere categoria B, CE

ABILITATI PERSONALE
- Capacitate de organizare, planificare şi coordonare
- Capacitate de decizie rapidă şi orientare spre rezolvarea situaţilor problematice
- Foarte bune abilităţi de comunicare interpersonală
- Abilitati foarte bune de utilizare PC (MsOffice, alte softuri de gestiune)
- Limba engleza [orice alta limbă constituie un avantaj]
- Disponibilitatea la deplasari

BENEFICII OFERITE

Sanse reale de dezvoltare profesională în cadrul unei companii de succes din domeniul Transporturilor.

Edy Group reprezinta unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii integrate in Transport si Logistica din Europa: Transport, Depozitare, Distributie, Service, Alimentare.

Suntem o afacere 100% romanesca si ne mandrim cu faptul ca ducem Romania mai departe in Europa, sub sigla calitatii serviciilor, a dedicarii pentru clientii nostri si a punctualitatii care ne caracterizeaza.

Succesul EDY Group se datoreaza muncii dedicate a angajatilor EDY: pasionati, responsabili, dedicati Romaniei si familiei EDY.

Companiile EDY Group:
- Edy International Spedition
- Edy Logistics
- Edy Distribution
- Edy Invest
- Autocamion Service
- Diesel One

Pentru a ne cunoaste mai bine, te invitam sa vizitezi site-ul nostru www.edyspedition.ro

edy Group
cariere in miscare