responsabil centru vanzari

SC TERAPLAST SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:
-coordonarea sectorului de vanzari ferestre din pvc cu geam termoizolant pe zona alocata;
- promovarea produselor companiei pe zona alocata;
-realizarea planului de vanzari ;
- adaptarea strategiei de vanzari la specificul fiecarui client in parte;
- prezentarea si promovarea serviciilor, produselor si pachetelor companiei, inaintarea ofertei catre clientii potentiali si existenti si incheierea ulterioara a contractelor;
- mentinerea legaturii cu clientii din zona alocata;
- propunerea si implementarea strategiei de vanzari pe zona alocata,

CERINTE

Cerinte:
- studii superioare;
-experienta minim 2 ani in vanzarea de produse industriale sau pentru constructii;
- experienta mimim 1 an in vanzarea de ferestre din pvc cu geam termoizolant- constituie avantaj;
- foarte buna cunoastere a realitatilor economice, a potentialului economic al zonei avute in administrare;
- orientare spre atingerea obiectivelor;
- foarte buna capacitate decizionala;
- abilitati de planificare si organizare a activitatii specifice de vanzare si coordonare;
- abilitati de planificare bugetara;
- dinamism, perseverenta, aptitudini strategice;
- abilitati de comunicare si negociere;
- bune cunostinte operare calculator: Microsoft Office (Word, Excel);
- permis de conducere categoria B,

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv (salariul negociabil in urma interviului, tichete de masa, telefon de serviciu, autoturism de serviciu , premii de sarbatori, indemnizatie de vacanta, cota parte din profitul net al firmei).
- mediu de lucru prietenos in cadrul unei echipe de profesionisti;
- oportunitatea de dezvoltare a carierei profesionale.

TERAPLAST este cel mai mare procesator de PVC din Romania, avand o experienta de trei decenii in prelucrarea maselor plastice. Firma continua si o traditie de 110 ani in fabricarea cahlelor de teracota, fiind succesoarea legala a celei mai vechi fabrici din judetul Bistrita-Nasaud. Pe piata interna, TERAPLAST este lider in producerea sistemelor complete de canalizare interioara si exterioara din PVC si PP, a profilelor PVC pentru amenajari, dar si un renumit producator de ferestre si usi cu geam termoizolant.
Peste 500 de profesionisti au ales TERAPLAST, ca oportunitate a dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie pentru care calitatea, seriozitatea si performanta sunt premisele excelentei in afaceri.