Inginer/Tehnician Service Utilaje Transport Intern

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- desfasoara lucrari de intretinere la sediul clientului;
- identifica si analizeaza problemele care apar pe parte de mentenanta;
- acorda consultanta clientilor in probleme tehnice;
- identifica problemele clientilor pe parte de service si ofera consultanata, inclusiv pentru piesele de schimb;
- creeaza si mentine relatiile cu clientii;
- identifica potentialul de vanzare la client in ceea ce priveste partea de intretinere, piese schimb si utilaje noi;
- stabileste oferte pentru servicii si piese de schimb si incheie vanzarile;
- redacteaza rapoarte service, note de predare, stabileste termenele de garantie.

CERINTE

Adecco Permanent Placement Recruteaza pentru clientul sau, companie cu capital german, prezenta pe plan international, o persoana pentru postul de inginer sau tehnician service pentru utilaje care efectueaza transport in incinta. Persoana se va deplasa la sediul clientilor pentru interventii si ar trebui sa fie locata in unul dintre urmatoarele orase: Sebes, Orastie, Cugir sau Hunedoara.

Cerinte:
- studii medii sau superioare in electrica/electronica/electrotehnica;
- minim 1- 2 ani experienta in asigurarea servicilor de mentenanta la client;
- experienta in diagnoza computerizata;
- bune cunostinte tehnice, in special pe parte de electrica si electronica;
- bune cunostinte operare PC - pachetul MS Office;
- cunostinte de limba engleza reprezinta un avantaj;
- bune abilitati de comunicare si relationare cu clientii;
- persoana bine organizata, responsabila si muncitoare;
- disponibilitate pentru deplasari zilnice;
- carnet de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut intr-o companie cu capital german;
- pachet salarial atractiv (incluzand bonusuri din vanzari si abonament pentru servicii medicale).

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro